Top Yine Vali ve Büyükşehir’de..! - M. Said Yalçın

Top Yine Vali ve Büyükşehir’de..!


Adil Gevrek dönemini herkes gibi sizlerde bizlerde biliyoruz. Kulüpte maddi bağlamda sıkıntı yaşandığı an, direk TV programlarında ‘Kimseden Destek Almıyoruz’ şikâyeti başlıyordu. Bu geleneği sağ olsun Ahmet Yaman ve yönetimi de dile getirmeye başladı.
Sorarlar paran pulun yok ne diye kulübe sahip çıktın. Sorarlar , bu kadar borç yüklü kulübü Adil Gevrek’i kurtarmak için mi sahip çıktın, Sorarlar Adil Gevrek ve yönetimi gibi, para pul bitince şikâyete başlıyorsun, Sorarlar da sorarlar yani.. Kulübü aldığın zaman demezler mi hesap soracaktın, bu kadar aylar yıllar geçti , halen hesap sorma derdinde değilsin, Basın sözcün çıkıp Adil Gevrek’i topa tutuyor, sonra bir bakıyoruz ki, Adil efendi ulusal basına çıkmış, ‘Ahmet Yaman Başkanla görüştüm. Onunda haberi yokmuş’ , ve devam ediyor Adil efendi, ‘ Kulübün yanındayım ve ne zaman yardım çağrısında bulunulursa yardıma hazırım. Vah beni vah 450 milyon bu kulübü zarara sok, sonra deki kulübün emrindeyim. Gelde Adil efendiye inan..
Başkan Yaman zor bir dönemde kulübü devraldıklarını belirterek: "Takımımıza kulüp başkanı bulunamadı ve takımımıza sahip çıkılmadı. Biz devreye girdik yaparız dedik.”Girmeyişin daha akılcı olurdu. En azından kulüp kayyuma kalmış olsaydı, şehrin ileri gelenleri inanın gerekeni yapar, kulüp darboğazdan kurtulabilirdi. Bunun acılarını efsane Malatya sporda da gördük. Kayyumdayken kulüp ve futbolcular daha mantıklı davranabiliyor ve rahat olabiliyorlar. Akabinde kulübü bu zor sıkıntılara sokan beyefendiden de hesap sorulurdu. Açık açık basın sözcüsü ne demişti bir hatırlayalım, 26 Ekim 2022’deki açıklamaları;
Yeni Malatyaspor Basın Sözcüsü Ramazan Yeşilova, Youssouf Ndayishimiye ’nin ikinci transfer payının Adil Gevrek döneminde Başakşehir FK’ya satıldığını belirterek,” Damardan kan bırakmadılar. Aslında ben bunların planlı programlı olduğunu düşünüyorum. Çünkü herhalde bu beyefendi artık gideceğini ve bırakacağını anladığı an, kulübün içerisindeki bütün her şeyi aslında bu kulübün çıkarlarını, menfaatlerini düşünmeden, sadece kendi menfaatinin derdine düşmüş ve gitmeden bütün her şeyin temizliğini yapıp öyle gitmiş.” 

Şu açıklama yapıldıktan sonra, gerekli girişimler yapılmalıydı. Nitekim yukarda da yazdığım gibi ,hesap sorulmayı bırakın, Adil Gevrek ve Ahmet Yaman’ın birbirlerine olan pas alışverişi inanın düşündürücü geldi bana. Hele hele son iki TV Programı aklımızla alay etmek anlamına gelmekteydi.
Gençler ile yola devam kararı intihar olduğunu açıkladık. Bu sezonda Adil Gevrek döneminde dönen dolaplar mevcut maalesef. Her hafta çocuklar iyi mücadele etti diyoruz. Kimse kusura bakmasın, futbol sonuç oyunudur. Ligden tepe taklak düştüğümüz de Adil Gevrek ve yönetimini aklayan kongre üyeleri, akabinde kısa bir zaman diliminde Ahmet Yaman’ı alelacele kulübün başına getirtilmesi, hepsi ama hepsi kanaatince Adil Gevrek ve yönetiminin taktikleriydi.
TV Kanallarına çıkıp Sayın Valimizden ve Büyükşehir Belediye Başkanından para isteyeceksen ne diye geldin o koltuğa oturdun demezler mi Ahmet Yaman Başkan.
Şimdi Gelelim Samsun spor karşılaşmasına. Çocuklar iyi mücadele etti mi etti. Ama şahsım son dakikada rakip takımın golünün geleceğini hissediyordu her karşılaşmada olduğu gibi. Genç tecrübesiz, şımarık futbol maalesef bize üç puan getirmez. Cengizhan bu takımdan kovalanmalı. Osman tecrübesiz , 65 deki golü atsaydı Samsun sporu tamamen yıkacaktı. Aly Male’ye fazlasıyla yük bindirilmekte. Anlam veremediğim ise Jospın Nshımırımana’nın performansı. Sahada gezinip piknik yapıyor.
Hal böyle iken bizim çok puanımız silinir. Ahmet Yaman Başkan 150 milyon veya 170 milyon( Bilemiyoruz ki bu para ne kadar ödenecek transfer tahtası) ödenmediği takdirde bu aydan itibaren 3 puanlar silinecek federasyon tarafından. 
Yani kanaatimce bu senede Yeni Malatya spor için sancılı aylar başlamakta. Seçim telaşı başlıyor belki bu dönemde bir şeyler yapılabilir ama bu yönetimde bu güç var mı onu da sizler de bizler de net bir şekilde izliyoruz. Beyanatlar çerçevesinde Ahmet Yaman’ın şunu söyleyebilirim ki; Merhaba 2.lig..
 

[email protected]

YAZIYI PAYLAŞ!

YAZARIN SON 5 YAZISI
15May
24Nis

Yiğit Başkan..

13Nis
05Şub

Mutlaka Hesap Sorulmalı.!

29Oca

Gençler İyi Direndi..!