Tecrübemi?.. Sahipsizlik mi?.. - M. Said Yalçın

Tecrübemi?.. Sahipsizlik mi?..


İki Haftalık Çiçeği burnunda yaşlı kurt dediğimiz Yılmaz Vural çıkardığı kadro ile saç baş yoldurtmaya devam ediyor. Yakup ve  Şımarık Cengizhan’da ısrar eden Yılmaz hoca artık sanırım şapkasını çıkartır masaya kor. Yoksa Jospın , Aly Male ve Nuri Fatih sana hayırlı olsun derler , gideceğin yere de Yakup ve Cengizhan’ı al götür derler…
Efsane Malatya spor’da fırtınalar estiren, taraftarın gönlünde taht kuran ve akabinde sahada istediklerini yapamayan futbolculara tekme tokat giren Yılmaz Vural sanırım bu işi bırakmalı. Bodrum spor ve Adanaspor karşısında çıkarmış olduğu kadro ile takımın motivesini bozduğu gibi, ligde kalma adına umutlarını da söndürmekte.
Bodrum spor karşısında 68 dakika sahada kalan Yakup, penaltıdan attığı gol vardı ama, kaçırdığı akıl almaz golleri de unutmak mümkün değildi. Nitekim Adanaspor karşısında Yakup kızağa çekilir düşüncesi bizde hasıl olsa da, Yılmaz hoca bizim göremediğimiz ama kendisinin gördüğü ne varsa Yakup bey yine ilk 11’de sahaya çıktı. Saç baş yoldurttu, çünkü takım sahada bir kişi eksik oynadı. Yakup bey sakatlık numarası ile şükürler olsun ki oyundan alındı.
Cengizhan denilen bencil, egoist, şımarık bir futbolcu daha görmedim. Penaltıyı atamadığı gibi, yaptığı pozisyon hatası ile golü yememize sebep oldu. Gerçi her karşılaşmada bu şımarık futbolcu vurdumduymazlığı ile tüm taraftarların tepkisine neden olmakta. 
Arda iyi niyetle oynamakta, yalnız sol kanatta ataklara katılamadığı gibi, defansta da bir çok hata yapmakta. Oda kanatların ve üç top çeviremeyişimizin heyecanına kapılarak hata yapmaya devam etti. Şimdi aklıma Hasan Özer ne diye gönderildi diye de kendi kendime mırıldanmıyorum da değilim. En azından Şımarık Cengizhan ve Yakup yedeğe çekilmiş, takım en azından futbol oynuyordu. Bizlerde ne diyorduk; genç takım futbol oynuyor, mücadele veriyor yenilse de galip gelse de diyebiliyorduk. Ama Yılmaz hoca 2 haftalık performansı ile ah ah keşke de Hasan Özer kalsaydı da, ligin tozunu kaldırsaydık diyoruz…
Gelelim saadete; Ahmet Yaman ve yönetimi Adil Gevrek ve yönetiminin devamı. Bu meseleyi belki defalarca yazdım. Şahsım adına şunu belirtebilirim ki, ve her zaman dile getirdiğim, kulüp kayyuma kalsaydı inanın şu anda daha iyi durumdaydık. Ahmet Yaman Başkanın her platformda çıkıp, takımı sahiplendik sözleri bizlere kına getirdi. Çünkü bu sözleri defalarca duyduğumuz bir isim ve tüm taraftarın nefretle kendisine hislerini yolladığı Adil Gevrek ’in kopyası gibiydi.
Ahmet Yaman maddi bağlamda köşeye sıkıştığında, ne diyor aynen Adil Gevrek gibi basının önünde şehrin ileri gelenlerini şikayet ederek, maddi bağlamda yardım alamadıklarını dile getiriyor. Yahu bu memlekette Selahattin Gürkan iyi ki varmış . Kulübün yeme içmesinden, elektrik, doğalgaz ödemeleri daha da olmadı futbolcuların alacaklarını ödeyerek belki de daha büyük kaosu önlemekte. 
Her zaman söylerim bu memlekete DEVLET geldi. Neden mi? Malatya Valisi Hulusi Şahin bey hakikaten kente güven getirdi. Her konu da olduğu gibi Yeni Malatyaspor olayına da el atarak, İçişleri Bakanlığından müfettiş talep etti. Müfettişlerin araştırmaları sonucu mutlaka Adil Gevrek döneminde sıkıntılar çıkacaktır, Adil Gevrek yüce yargı da yargılanması yönünde elinden geleni yapmakta olduğunu bilmekteyiz. Bu olay aslında sayın Valimizi bizzat ziyaretlerinde kendileri de dile getirmiştir; Adil Gevrek ve yönetiminin usulsüzlük konusunda her kesimin ortak yönde vurgusu aşikardır. Bu konu üzerinde Sayın Valimizin Adil Gevrek ve yönetimine karşı yapılan sorgulamada sonuna kadar gidebilir mi onu da zamana bırakalım. 
Şimdi ne diyeyim bizim cefakar taraftarlara. Pazar günü Malatya Stadyumuna hücum edelim diyeceğim; onlar da haklı, gittiklerinde ya teknik direktörün fantezileri ile karşılaşmakta ve üzgün bir şekilde dönmekteler, ya da sahipsizlikten hakemlerin sahada takımımızı mahvederek boynu bükük evlerine dönmekteler. Şartlar ne olursa olsun tüm taraftarlarımıza sesleniyorum; Pazar günü inşallah Yılmaz Vural’da akıllanır, iyi bir kadro ile Eyüp sporu mağlup etmek zorundayız ve takımın sizlere ihtiyacı olduğunu vurgulamak isterim.
 

[email protected]

YAZIYI PAYLAŞ!

YAZARIN SON 5 YAZISI
07Haz

Memleket Düşmanları ..!

15May
24Nis

Yiğit Başkan..

13Nis
05Şub

Mutlaka Hesap Sorulmalı.!