M. Said Yalçın

Gençler İyi Direndi..!

M. Said Yalçın

Yeni Malatya spor haftalar sonra galip geldi. Burak Kavlak’ın ciddiyetsizliği takımı uçuruma götürebilirdi. Nihayetinde bir gerçek daha var, Eyüpspor’un son haftalardaki formsuzluğu devam etti.
Gençlerden kurulu Yeni Malatya Spor takımında Yılmaz Vural Hoca’nın tek hatası Yakup gibi beceriksiz koşamayan hantal bir futbolcu ile çıkması oldu. Eyüp karşısına. Şimdi sorabilirsiniz Forvet mi var?. Haqi Osman sakat olmadığı zamanda Yılmaz hoca Yakub’u oynatmakta ısrar etmekte. Oysaki Doğukan gibi bir futbolcunun ,Yakub’a elli çeken bir performansı mevcut. Nihayetinde Doğukan kanatta oynadığı gibi forvette de birçok karşılaşmada başarılı bir performans sergilemiştir.
60’ncı dakikadan itibaren süper lig futbolcularından ve liglerde tecrübeli isimlerden kurulu Eyüp spor karşısında galip gelmek hakikaten mutluluk verici. İyi direnç gösterdi futbolcularımız. Özellikle Don sah ve Ogün hakikaten günündeydiler. Kâbusu yaşatan Burak Kavlak daha dikkatli olması yönünde uyarılar yapılması şart. Burak Kavlak’ın takımı zor duruma düşürmesi ilk değildir nihayetinde…
Yılmaz hoca antrenmanlarda Yakup yerine Doğukan’ı monte etmesi gerekir. Çünkü Yakup ile çıktığımız her karşılaşma da sahada eksik oynuyoruz. Keza Cengizhan bugün can suyu golümüzü atsada, şımarık futbolunu hiç benimsemediğim gibi, sakat ve cezalı futbolcuların bu hafta içinde takıma monte edilmesi gerekir düşüncesindeyim.
Aly Malle hakikaten güçlü fiziği ve tekniği ile rakip takım defans oyuncularını epey hırpalatmakta. Bunu gören Yılmaz hoca zaten geçtiğimiz haftaya kadar yedek kulübesine hapseden Aly Malle’yi ilk 11’de oynatarak takıma katkısını fazlasıyla gördüğüne inanmaktayım.
Yeni Malatya spor teknik direktörü Yılmaz Vural, zor bir maç oynadıklarını ve galip geldikleri için mutlu olduklarını söyledi .Aslında Yılmaz hoca zor maçın kadrosunu sahaya koymakla işi zora soktu. 
Zor süreçten geçiyoruz doğrudur. Herkes elini taşın altına koymalı. Bu memlekette sadece Malatya Valimiz Hulusi Şahin bey ve Malatya Büyükşehir Belediye Başkanımız Selahattin Gürkan yok. İlçe Belediyelerden Battalgazi Belediye Başkanı Osman Güder’in takıma hiçbir katkısını görmedik. Sadece gidip antrenmanda foto çekmekle olmuyor. Yeşilyurt Belediye Başkanı Mehmet Çınar’ında şartları zorlaması gerekli. Evet Yeşilyurt Belediyespor’un nihayetinde profesyonel bir takımı olsa da, Yeni Malatya spor ’da bu memleketin ortak paydasıdır. STK’lar, İş İnsanlarının dernekleri daha sayamadığım bir çok kurum mevcut. Hafta içinde bu saydığım isimlerden destek bekliyoruz. 
Yeni Malatya Spor Kulüp Başkanı ve yönetiminden bir şey bekleyenler yanılırlar. Her daim söylüyorum; Adil Gevrek ve yönetiminin devamıdır. Bu şekilde başkanlığı herkes yapar ama hani her platformda dile getiren Ahmet Yaman, takımı uçurumdan aldım demesi hakikaten bizleri iyicene şaşırtmakta. Kulübü aldığı gün transfer tahtasının açılmasını beklerken, gençlerle yola devam kararı zaten başlı başına intihardı. Diyeceğim bu işi taraftar ve şehrin ileri gelenleri halledecek. 
Haftaya zorlu bir deplasman Cumartesi akşam saat 19.00’da. Bu deplasman Eyüp maçı kadar değerli bir karşılaşma. Alınacak 3 puan şansımızı fazlasıyla artıracaktır. Yalnız destek şart. Rast gele Kaplanlar….
 

Yazarın Diğer Yazıları