Aklandım..! Paklandım..! Oh çatlayın patlayın..! - M. Said Yalçın

Aklandım..! Paklandım..! Oh çatlayın patlayın..!


Yeni Malatyaspor’un olağan mali genel kurulu yapıldı..Adil Gevrek aklandı paklandı…Çıktı kürsüye çatlayın patlayın dercesine, yüzümüze baka baka, şehrin vekillerine belediye başkanlarına yine efelendi durdu..
Aklımda kaldığı kadarıyla geçen yıl yapılan mali kongre’de borç 70 milyondu. Bir bakıverdik borcumuz 318 milyoncuk olmuş.  Adil Gevreği aklayan delegeler hakikaten yatacak yeriniz yok. Koca şehirde akabinde dört tane delikanlı delege çıkmış. Red oyu kullanmış. Nediyelim bu 4 yiğite helal olsun. Dudak uçuklatan borç ise, kurdan kaynaklanmış. Vah beni vah.. Sahipsiz Malatyam Vah….
Kongre’den haftalar öncesi Adil Gevrek ve yönetiminin , Divan kuruluna hesap vermemesi de ayrı bir kaos zaten. Adil Gevrek kürsüde Milletvekillerini ve akabinde Yerel yöneticileri suçladı durdu. Şahsım adına söyleyebilirm ki, bu işin peşini Ne Büyükşehir Belediye Başkanı Selahattin Gürkan bırakır, ne de siyasetçiler. Gerçi bugüne kadar sesi çıkan Selahattin Başkan oldu. Sonuç çok vahim olacak diye düşünüyorum. Nitekim kaybeden şehrimiz olacak. Malatya Futbolu olacak..
Şimdi gelelim o muhterem delegelere, aklayıp paklayıp uçakla gelip uçakla gittiniz. Koca şehrin kaderini kaosa sürüklediniz.. Büyük vebal altındasınız. Sizlerde hesap vereceksiniz. Öyle beş kuruşa köfte olmaz muhterem delegeler. 
Peki Adil Gevrek kongre’de neden efelenip konuşur. Nihayetinde karşısında kongre üyeleri hısım akraba, eş dost.. Hatırlarsanız geçtiğimiz sezonda aynı nakaratları tekrarladı durdu.. Hatalıyız , hatalarımızdan ders aldık gibi. Nihayetinde bu kongrede de Adil Gevrek’ten başka söz beklemek yanlış olurdu zaten. Aynı nakaratları tekrarladı durdu.. Bu iş aklanıp paklanmaya gelmez, kürsüye çıkıp efelenmeye hiç gelmez. Sen koca şehrin seçilmişlerine kürsüde tehdit edersen, sonun çok vahim olacağının sinyalleridir derim. Ne demişler; çekirge bir zıplar iki zıplar üçüncü de ele geçersin.. Suçlu, birkaç kez kurtulma yolu bulsa bile günün birinde yakayı ele verir.
 

[email protected]

YAZIYI PAYLAŞ!

YAZARIN SON 5 YAZISI
07Haz

Memleket Düşmanları ..!

15May
24Nis

Yiğit Başkan..

13Nis
05Şub

Mutlaka Hesap Sorulmalı.!