Neval Kütük

DEĞİŞIM SANATI

Neval Kütük

Değişim bir eylemin sonucu olarak ortaya çıkan "değişme" olgusudur. Belli bir süreç içinde ortaya çıkan değişikliklerin tümüne "değişim" denilebilir.

Değişim herhangi bir sistemin planlı ya da plansız olarak zaman içinde bir durumdan başka duruma geçmesidir. Değişim planlı da olabilir, plansız da. Planlı ve plansız değişim, değişimin boyutlarını belirler. Tekamül yolundaki değişim en çok boyutlu olandır.

Dünya Değişim Akademisi'nde "Değişim Sanatı" Değişim programı sayesinde insan hayatı tamamen çok boyutlu olarak değişir. İnsan içsel ve dışsal olarak sürekli değişime uğrar.

"Değişim Sanatı" Değişim Programı”nın  işleyişinden biraz bahsedelim. Bu program 8 çalışmadan oluşuyor. Her çalışma kırk beş dakika  sürüyor.  Her çalışmada gerçek değişimin nasıl olmasıyla ilgili derin, kapsamlı teorik bilgilendirmeler ve pratik uygulamalar yapılıyor.  Pratik uygulamalar ise nefes, vücut çalıştırma teknikleri ve gerginliği atma tekniklerini kapsıyor. Her çalışmanın uygulanışı dinamik olup, teknikler ardı sıra gelen duruşlardan oluşuyor.   

Değişim Teknikleri Değişim Uzmanları rehberliğinde bilimsel, sistematik ve yöntemli şekilde  uygulanıyor. Beden hareketleri nefeslerle birlikte dinamik uygulandığında duygu ve  düşünceler yatışıyor. Geçmiş ve gelecekle ilgilenmiyorsunuz. Bu da anda ve şimdi kalmayı kolaylaştırıyor. Bedendeki uyuşukluk gidiyor. Böylece canlanıyorsunuz ve enerjiniz yükseliyor.

Değişim eskilerin yıkılması ve yenilerin yapılmasından ibarettir. Sahip olduğunuz hem yıkıcı hem de yapıcı gücü değişime yönlendirdiğınizde evrimsel bir değişim ortaya çıkar. Çünkü evrimsel değişim tüm güçlerin bir araya gelmesinden ibarettir.

Mutlu değişimler...

Neval Kütük
Değişim Uzmanı
Dünya Değişim Akademisi

Yorumlar 2
Ercüment 02 Mayıs 2023 17:07

Değişim programlarının etkileri müthiş...Daha önce katılmıştım.. Herkese özellikle tavsiye ederim...

SEMA İSLİM 02 Mayıs 2023 12:51

müthiş etkili bir değişim programı..kesinlikle tavsiye ederim..

Yazarın Diğer Yazıları