Filiz Yavuzkurt

Yenikapı'da Malatya rüzgarı esti

Filiz Yavuzkurt

Malatya’nın 13 ilçesi ve Marka değerleriyle birlikte birçok ürününün tanıtıldığı “MalatyaTanıtım Günleri’’ne  ziyaretçilerden tam not
   Oldukça  renkli görüntülere sahne olan, Gastronomisiyle, müziğiyle, lezzetiyle, kültürüyle, tarihiyle, folkloruyla, İstanbul’a taşınan Malatya tanıtım Günleri etkinlik alanını binlerce kişi ziyaret etti.
    Kültür ve sanat bir şehrin ruhu gibidir. ‘Ruh yoksa şehir anlamsızlaşır.’ Gelişme sadece ekonomik parametrelerle ölçülmez. Çoğu zaman gelişme çıtasını kültür yükseltir. Bir şehrin gelişme dinamikleri; kültür sermayeleridir. Gelecek nesillerimize de kültürümüzü unutturmamak için bu tür organizasyonların yapılması ve devamlılığı önemlidir.
   Geçmişe ışık tutan tarihi, damak çatlatan lezzetleri ile Malatya Tanıtım Günleri kapsamında İstanbul Yenikapı’da düzenlenen etkinlikte açılış günü protokol krizi yaşanması , siyasi şov çabaları hiçbir şekilde etkinliğe gölge düşüremediği gibi, tüm ziyaretçilerden tam not aldı. 
   Asıl konuşulması gereken Tanıtım günlerinin amacına ulaşması ve büyük buluşmanın coşkuyla gerçekleşmiş olmasıdır. 
   Önemli olan,İstanbul’da Malatya gibi hisseden ziyaretçilerin duygulandıklarını gözlemlemek ve bu tür organizasyonların insanların memleketlerine olan hasretlerini giderdiklerini görebilmekti.
   İstanbul’un ev sahipliği tartışılabilir olsa da ,Malatya İl ve İlçe Belediyeler ev sahipliğini hakkıyla yaptı ve ziyaretçilerden tam not aldı. 
     Malatya Tanıtım Günleri kapsamında, Malatya tüm güzellikleriyle yerini aldı ve bereketli topraklarından sofralara uzanan mahsulleri ve tarihiyle misafirlerini en güzel biçimde, Malatya’ya yakışır şekilde ağırladı.
    Büyük buluşmada ,4 gün boyunca standları hiç boş bırakmayan Malatya Büyükşehir Belediyesi Kültür ve Sosyal İşler Daire Başkanı Murat Kılıç, Battalgazi Belediye Başkan Yardımcısı İsmet Sarıgül ve Kültür Müdürü Hamit Süha Hotar,Yeşilyurt Belediye Başkan Yardımcısı Erkan Dikenli , Belediye basın çalışanları ve diğer hizmetlerde görev alan arkadaşlarımız, tüm İlçe Belediye Başkanlarımız ve yetkililer ziyaretçilerle tek tek ilgilenip, Memleket dolu sohbetleriyle tekrar tekrar gönüllere dokundular.
Standlar da çeşitli ikramlarında yapıldığı memleket sohbetlerinde, Malatya’lı Hemşehrilerimizin memleket hasretini bir nebzede olsa giderdiğini görmek,tüm ziyaretçilerin büyük buluşmadaki memnuniyetleri ve geçirmiş olduğu coşku dolu saatler her türlü şovun ötesinde ,Malatya’yı Malatya yapan tüm değerlerin gölgesinde muhteşem bir şekilde gerçekleşti.
Bu tanıtımların  güzellikleri ve refahı artırması,yerel değerlerin yaşatılması, kültürümüzün kıymetinin bilinmesi ve bizden sonraki kuşaklara aktarılması bakımından şehir buluşmalarını organize ederek önemli bir misyonu yerine getirmiş olan Malatya  İl ve tüm İlçe Belediye Başkanlarımız ,Yöneticiler ve diğer görevliler tanıtım günlerinde ,ziyaretçilerden büyük takdir topladı.
 

Yorumlar 1
Yaşar GÜZEL 25 Eylül 2022 21:07

Şu An Saat 21.03 Malatya Yenikapı Etkinliklerinde Vuslat ve Er Tv Canlı Yayını Devam Ediyor. An İhtibariyle 700.000 Ziyaretçi Öldüğünü Teyit Ediyorlar.Malatyama ,Hemşerilerimize Selam Olsun Cenab-ı Mevlam Birlik ve Beraberliğimizi Daim Etsin İnşallah Saygılarımla @yg44

Yazarın Diğer Yazıları