Filiz Yavuzkurt

Aşk ,Yaşamak Değil,Yaşatmaktır

Filiz Yavuzkurt

     Hayatımız birkaç ciltten oluşan bir roman aslında ve hem yazarı, hem kahramanı biz oluruz çoğu zaman.
        Bazen deli dolu sevgiler dökülür kağıda, bazen ise en büyük üzüntüler. Yani duygulara dair ne varsa söyleyemedikleriniz, kağıda bir çırpıda yazılır.
      Acısıyla tatlısıyla yaşadığımız   her şey ile kendi hikayemizin sayfalarını doldururuz yavaş yavaş ve  gün olur  sabah yüzümüze  vuran güneşin güzelliğini hissederiz, gün olur sevdiğimiz insanların gülüşünde kayboluruz. Bazen de güneşin  güzelliği karabulutların arkasına gizlenir ve  sevdiğimiz insanların tebessümüne  hasret kalırız.
     Sevenler  sevilmek için değil sevdiğini hissetmek için sevmeli aslında. Yorulmak için değil mutlu olmak için sevmeli. Sevdiğinin hatalarını değil güzelliklerini görmeli , beklentilerinin sorumluluğunu karşı tarafa değil kendine yüklemeyi bilmeli, her acının ve güzelliğin bir gün geçeceğini hissetmeli, benliğini değil özünü sevmenin her şeyi değiştireceğini de bilmeli.
     Hatta  sorgulamayı ve derin düşünceler içinde kaybolmayı bırakıp, yaşanması gerekenlerin yaşandığını kabullenmeli , yaşadıklarına keşke diye değil, “iyi ki” diye bakmalı ve  zamanı gelmişse yeni yolculuğuna hevesle değil tutkuyla çıkabilmeli.
    Herkesin hayatta bir kez , bir mucizeyi  yaşama hakkı vardır. Işığıyla aydınlatan, sevdiğinin sesi sohbeti olan ,gülüşlerini anılarını biriktirebildiği ,benim mucizem sensin diyebileceği ,aynı gülen, aynı bakan , gözleriyle  hayallerini süsleyen bir mucize olmalı. Çağlayan ırmaklara benzeyen , aktıkça huzur veren  ve sevgiyi çoğaltan  bir aşk olmalı .her damlası gönlüne  akan ,içindeki çölleri aşkının serinliği ile ferahlatan ,gölgesinde büyüttüğü çiçek gibi hissettiren ,eşi benzeri olmayan tertemiz bir aşk.
     Çok farklı sevmeli, değerli olan her anı güzelleştirmeli sevdikçe ve bu aşkın herhangi bir tanımı olmamalı. Huzur’da, aşk’da sen olmalısın, alfabesi yok, tarifi imkansız olmalı. Bir yandan kızıp, bir yandan kıyamadığınız  bir aşk olmalı.
    Hayatınızda  ne bir roman , nede romandaki bir bölüm olmasın aşk. Sadece dilsiz olsun ve yüreğiniz hep ıslak kalsın. Ne sıradan bir aşk yaşayın, nede sıradan bir aşka malzeme olun. Aşkı yaşamasanız da, sonsuza dek yaşatın…
FİLİZ YAVUZKURT
 

Yazarın Diğer Yazıları