Youtube Kanalı
Youtube Kanalı
Abone Ol
Zir-i Cin Filmi  Vizyonda

Zir-i Cin Filmi Vizyonda

Malatya Cafana'da yapılan ve oyuncuların büyük kısmı Malatya'daki tiyatro oyuncularından oluşan 'Zir-i Cin' filminin ekibi basınla bir araya geldi.

Malatya Cafana'da yapılan ve oyuncuların büyük kısmı Malatya'daki tiyatro oyuncularından oluşan  ‘Zir-i Cin’ filminin ekibi basınla bir araya geldi.

Emre Pala’nın yazıp yönettiği filmin yapımcılığını Hakan Yusufogulları ve Mesut Erbaş y Defne Çoban, Mohamad Ahmad, Aleyna Sude Kahraman, Ogan Şenyolcu, Ömer Konakçı ve Mehmet Aydoğmuş’un rol aldığı film, 2019 yılında çekildi
Oyuncu Ömer Konakçı, ‘Zir-i Cin’ filminin 2019 yılında çekildiğini ancak pandemi dolayısıyla filmin bu yıl temmuz ayında vizyona girdiğini söyledi.

Malatya’da çekimleri yapılan filmin oyuncularının da büyük kısmının Malatya’da tiyatro yapan isimlerden oluştuğunu kaydeden Konakçı, “Filmi çekerken korktuk. Bizde o korkuyu yaşadık. Filmin ikincisini de çekmeyi düşünüyorlar. Biz sinemaseverlerden özellikle de Malatyalı sinemaseverlerden destek bekliyoruz” ifadelerini kullandı.

Filmin başrol oyuncusu Defne Çoban ise ilk kez bir filmde başrol olarak görev aldığını ifade ederek, “Bütün ekip gibi bende çok mutluyum” dedi.

Çoban, filmi çekerken çok korktuklarını belirterek, şunları söyledi:

“Bu tarz şeylerin içerisine ilk kez giriyorum. Ben hayatımda hiç korku filmi izlemeden ilk defa bir korku filminde başrol oynadım. Benim için biraz zordu. Aynı zamanda çok da eğlendin. Çok samimi ve sıcak bir ortam vardı.”

Oyuncu Mehmet Aydoğmuş ise “Çok güzel bir proje oldu. Herkes canı gönülden işini yaptı. Nasip olursa bundan sonraki süreç izleyici kitlemize kaldı” diye konuştu.

Oyuncu Rukiye Özmarasalı da Malatya’da çekilen bir filmde rol almanın gururunu yaşadığını ifade ederek, “Bende bir korku filmi izlemeden korku filminde rol almış oldum. Bu filmle Malatya’mızı tanıtmış olacağız. Oyuncu kitlesinin de Malatya’dan olması bence şehrimiz için çok önemli. Beyaz perdede Malatya’nın gücünü belki korkutarak göstermiş olacağız” dedi.

Filmde Malatya'da tiyatro eğitimine başlayan ve sahne alan Suriyeli Mohamad Ahmad da rol aldı. İlk defa Malatya’da tiyatro oyunlarında sahne alan ve tiyatro severlerin ilgisini çeken Ahmad, ilk sinema deneyimini de yaşadı.

Filmde aynı zamanda çekimin gerçekleştirildiği mahallede çobanlık yapan ve sinemaya ilgisi olan İsmail Ağzıküçük prodüksiyon amiri olarak görev yaptı.

Yeni Videolar