Kamuda çalışan 500 bin sözleşmeli personele kadro imkanı sunan yasa teklifi TBMM 'inde kabul edildi.

Türk Yerel Hizmet-Sen Malatya Şube Başkanı Hüseyin Doğan

PAYLAŞ
Malatya Cadde Haber - Malatya Cadde

Kamuda çalışan 500 bin sözleşmeli personele kadro imkanı sunan yasa teklifi TBMM 'inde kabul edildi.
Gece geç saatlerde mecliste yasalaşan kanunun ardından yazılı açıklamada bulunan, Türk Yerel Hizmet-Sen   Malatya Şube Başkanı Hüseyin Doğan, düzenleme ile 28 Kasım 2022'den önce sözleşmeli olarak göreve başlayanlar doğrudan bulundukları kurumlardan memur kadrosuna geçebileceklerini ifade etti.
Doğan, Türk Kamu Sen olarak mücadelelerinin çalışanların hak kaybı yaşamaması olduğunu belirterek, 'Bu kapsamdakilerin, memurluğa geçmelerinin ardından 1 yıl süreyle aynı kadroda çalıştıktan sonra tayin hakkını elde edebilecekler. 458 bin 615 sözleşmeli personel; görevde yükselme, unvan değişikliği, memuriyet güvencesi ve tayin imkanı gibi haklara sahip olacak bağlı olarak korunacak.  düzenlemenin kapsamında yer alıyor. Mahalli idareler personelleride çıkan bu yasadan faydalanacaklar'şekkinde konuştu.
TEŞEKKÜR 
Doğan,'“Türkiye Kamu Sen olarak bakanlıklar ve mecliste yapılan görüşmelerde; tüm çalışanların kadrolu olması gerektiğini ve kadro çalışmasının çerçevesinin bu şekilde belirlenmesi gerektiğini Türk Kamu Sen Genel, Merkezimiz defalarca bunu iletti. Sendikamızın yürüttüğü haklı mücadele sonucu bugün mahalli idareler ve İl Özel İdareler olmak üzere tüm kamuda sözleşme hakkı kazanan memurların mücadelesinde büyük emekleri geçen gayret gösteren başta Türk Kamu Ssen Genel Başkanı Sayın Önder Kahveci ve Türk Kamu Sen bünyesinde bulunan sendikaların genel başkanlarına arkadaşlarımız adına teşekkür ederim. Ayrıca kadroya geçen arkadaşlarımıza hayırlı uğurlu olmasını temenni ederek görevlerinde başarılar dilerim' ifadelerini kullandı

HABERİ PAYLAŞ:
BUNLARA DA BAKIN