İşte Komandolarımızın Çemçö Mağarası'na Giriş Görüntüleri!

Millî Savunma Bakanı Hulusi Akar, Kayseri Ticaret Odasını ziyaretinde terörle mücadeleye ilişkin önemli açıklamalarda bulundu.

Millî Savunma Bakanı Hulusi Akar, Kayseri Ticaret Odasını ziyaretinde terörle mücadeleye ilişkin önemli açıklamalarda bulundu. Bakan Akar, “En son teröristi etkisiz hâle getirerek bu terör belasından asil milletimizi kurtaracağız. Bu konuda azimliyiz, kararlıyız. Mehmetçiğin operasyonları devam ediyor. Teröristlerin saldırılarının hiçbiri karşılıksız bırakılmıyor, gerekli karşılık veriliyor, Mehmetçik zorlu arazi ve iklim şartlarında mücadelesini yoğun şekilde başarıyla sürdürüyor.” açıklamalarında bulundu.

Suriye’nin kuzeyindeki üs bölgelerine yapılan saldırı girişiminin ardından 12 teröristin etkisiz hâle getirildiğini bildiren Bakan Akar, şöyle konuştu:

“Mehmetçik teröristlerin ‘girilemez’ dediği yerlere girmeye, ‘çıkılamaz’ dediği yerlere çıkmaya devam ediyor. Terör yuvaları, kampları yıkılmaya devam ediliyor. Dün, Mehmetçik, Irak’ın kuzeyinde Zap bölgesinde Çemçö adı verilen, teröristlerin sözde kale olarak gördüğü, ‘girilemez’ diye nitelendirdiği mağaraya da girdi. Çok sayıda silah, mühimmat ele geçirildi. Mehmetçik vatanı için ‘ölürsem şehit kalırsam gazi’ anlayışı ile çalışmalarına kararlılıkla devam ediyor.”

Türkiye’nin başta Irak ve Suriye olmak üzere tüm komşularının toprak bütünlüğüne, egemenlik haklarına saygılı olduğunu belirten Bakan Akar, hudutların ve vatandaşların güvenliğinin sağlanmasının önemine vurgu yaptı.

Türk Silahlı Kuvvetlerinin tek hedefinin teröristler olduğunu belirten Bakan Akar, "DEAŞ nasıl Müslümanları temsil etmiyorsa terör örgütü PKK da hiçbir zaman bizim Kürt kardeşlerimizi temsil etmiyor. Bazıları operasyonlarımızın hedefini çarpıtarak, Kürt kardeşlerimize yönelikmiş gibi algı oluşturmaya çalışıyorlar. Türkler ve Kürtler kardeştir. Biz binlerce yıl birlikte yaşadık, Cumhuriyeti beraber kurduk, şehitliklerde birlikte yatıyoruz. Dostluğumuzu, kardeşliğimizi parçalayamazsınız, 85 milyon tek yumruk, tek yürektir.” ifadelerini kullandı.

 

- 1 adet Doçka uçaksavar silahı,

 

- 2 adet Zagros keskin nişancı tüfeği,

 

- 1 adet bombaatar,

 

- 1 adet RPG-7 roketatar,

 

- 1 adet kanas silahı,

 

- 3 adet 7.62 mm PKMS makineli tüfek,

 

- 4 adet AK-47 piyade tüfeği,

 

- 1 adet el bombası,

 

- 450 adet M-16 mühimmatı,

 

- 900 adet AK-47 mühimmatı,

 

- 75 adet Doçka uçaksavar silahı,

 

- 4 adet RPG-7 mühimmatı,

 

- 3 adet sabit yer telsizi,

 

- 1 adet Yaesu el telsizi,

 

- 3 adet kayıt cihazı,

 

- 1 adet kayıt cihazı komuta konsolu,

 

- 3 adet UPS güç kaynağı,

 

- 10 adet hikvision kamera,

 

- 5 adet hassas kulaklık,

 

- 4 adet kafa feneri,

 

- 3 adet monitör,

 

- 6 adet akü,

 

- 2 adet batarya şarj bloğu,

 

- 3 adet jeneratör,

 

- 6 adet oksijen tüpü,

 

- 7adet gaz maskesi,

 

- 2 adet el arabası,

 

- Muhtelif miktarda tıbbi malzeme ve ilaç,

 

- 6 adet termal kıyafet,

 

- 3 adet termal şemsiye,

 

- Muhtelif miktarda kıyafet/giysi,

 

- 20 çuval erzak (un, şeker, makarna, bulgur, fasulye, çay)

 

- 15 jelikan benzin/mazot

 

- Örgütsel doküman. (Birlik Haber Ajansı-BHA)

Bakmadan Geçme