İnönü Üniversitesinde Dersler 20 Mart'ta Başlayacak

06 Şubat tarihinde Kahramanmaraş merkezli meydana gelen 7.7 ve 7.6 büyüklüğündeki depremler birçok ilde yıkıma ve can kaybına sebep oldu.

PAYLAŞ
Malatya Cadde Haber - Malatya Cadde

06 Şubat tarihinde Kahramanmaraş merkezli meydana gelen 7.7 ve 7.6 büyüklüğündeki depremler birçok ilde yıkıma ve can kaybına sebep oldu. Yıkım yaşanan şehirlerden biri de Malatya oldu. Deprem dolayısıyla İnönü Üniversitesinde dersler 20 Mart’ta uzaktan eğitim yoluyla başlayacak.

Depremler sebebiyle, Yükseköğretim Kurulu (YÖK), 2022-2023 Bahar Yarıyılında üniversitelerde eğitim ve öğretimi uzaktan eğitim yoluyla devam ettirme kararı aldı.

Deprem dolayısıyla İnönü Üniversitesinde Tıp Fakültesi, Diş Hekimliği Fakültesi, Hukuk Fakültesi, Enstitüler ve Yabancı Diller Yüksekokulu hariç, 2022-2023 Eğitim ve Öğretim Bahar Yarıyılı uzaktan eğitim yoluyla 20 Mart tarihinde başlayıp ve 9 Temmuz’da bitecek.  

Depremler nedeniyle ekonomik sıkıntı yaşayan öğrenciler için harç ödemeleri 7 Temmuz tarihine kadar uzatılırken ders kayıtlanmadaki “harç ödeme ön şartı” zorunlu basamak olmaktan çıkarıldı.

HABERİ PAYLAŞ:
BUNLARA DA BAKIN