Darende Belediye Başkanı İddialar Araştırılsın Dedi!

Büyükşehir Belediye Meclisi, Mart ayı birleşiminde konuşan Darende Belediye Başkanı İsa Özkan, 24 Ocak 2020'de Elazığ'nın Sivrice ilçesinde yaşanan depremde,

Büyükşehir Belediye Meclisi, Mart ayı birleşiminde konuşan Darende Belediye Başkanı İsa Özkan, 24 Ocak 2020'de Elazığ'nın Sivrice ilçesinde yaşanan depremde, Malatya merkezdeki ağır hasarlı raporu verilen bazı binaların daha sonra az hasarlıya çevrildiği iddialarının olduğunu, bu iddiaların araştırılması gerektiğini söyledi.

Darende Belediye Başkanı İsa Özkan, Büyükşehir Meclisinin Mart ayı toplantısında söz hakkı aldı. Başkan Özkan, 24 Ocak 2020’de Elazığ'nın Sivrice ilçesinde yaşanan depremde, Malatya merkezdeki ağır hasarlı raporu verilen bazı binaların daha sonra hasarlıya çevrildiği iddiaların olduğunu bu iddiaların araştırlıması gerektiğini vurguladı. 

Özkan, "Öncelikle ülkemize, şehrimize geçmiş olsun, bizi yalnız bırakmayan tüm kurum ve belediyelere teşekkür ediyorum, dünyanın hiçbir yerinde böyle bir birlik beraberlik olacağını zannetmiyorum. El birliğiyle yaşanan sıkıntıların üstesinden gelebiliriz. Vatandaşlarımızın birçoğu duyarlı davrandı. Herkes gücünün yettiği kadar bir şey yaparsa daha faydalı olacağını düşünüyorum. İdareciler olarak bu süreçten iyi ders çıkartmamız lazım. Şehirleri yeniden buna uygun yapılandırmamız gerekiyor. Yeni bir Malatya yapalım ilçeleriyle birlikte yeniden inşa edelim. Çok yüksek katlı inşa etmeyelim, belki 6 ay sonra unutacağız, hiç unutmayalım. Sivrice merkezli depremde Malatya merkezde ağır hasarlı binalar oldu, daha sonra hafif hasarlıya çevrildiğini öğrendik. Bu doğruysa araştırılsın. Bunlar önemli şeyler." dedi. 

Bakmadan Geçme