Erdoğan yurtdışında rekor bir katılıma ulaşıldığını duyurdu

Cumhurbaşkanı Erdoğan, yurtdışındaki seçim sürecinin sona erdiğini ve rekor bir katılıma ulaşıldığını duyurdu.

PAYLAŞ
Malatya Cadde Haber - Malatya Cadde

Birlik Haber Ajansı, (BHA)- Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, yurtdışındaki seçim sürecinin sona erdiğini ve rekor bir katılıma ulaşıldığını duyurdu.

Cumhurbaşkanı Erdoğan, sosyal medya hesabından bugün itibarıyla yurtdışında yaşayan vatandaşların yaşadığı ülkelerde oy verme işleminin tamamlandığını belirterek, “Bugün itibarıyla yaşadığı ülkelerde oy verme işlemi tamamlanan yurt dışındaki sevgili vatandaşlarım... Bu seçimlerde sizler sayesinde, yurt dışında rekor bir katılım sayısına ve oranına ulaştık. Engelleme çabalarına, bölücülerin saldırılarına rağmen özgür iradelerini sandığa yansıtan tüm kardeşlerime şükranlarımı sunuyorum” dedi.

"14 Mayıs'a kadar devam edecek"

Erdoğan açıklamasına şu ifadelerle devam etti:

Havalimanları ve gümrük kapılarındaki oy verme işlemleri 14 Mayıs’a kadar devam edecek. Yurt dışı seçmen kütüğüne kayıtlı vatandaşlarımız, 14 Mayıs günü sandık kapanma saatine kadar oylarını buralarda kullanabilecekler. Yurt dışındaki tüm kardeşlerimi son ana kadar bu demokratik haklarını kullanmaya davet ediyorum. Hep birlikte Türkiye Yüzyılı'nı inşa edeceğimize inanıyorum.

HABERİ PAYLAŞ:
BUNLARA DA BAKIN