Deprem Bölgesinde İlk İftar

Kahramankazan Belediyesi koordinasyon merkezinde görevlendirildiği Malatya Doğanşehir Erkenek'te kurduğu iftar çadırlarında ilk iftar yemeği dağıtımını gerçekleştirdi.

Kahramankazan Belediyesi koordinasyon merkezinde görevlendirildiği Malatya Doğanşehir Erkenek’te kurduğu iftar çadırlarında ilk iftar yemeği dağıtımını gerçekleştirdi.

Depremin ilk gününden itibaren çalışmalarını aralıksız sürdüren Kahramankazan Belediyesi’nin, Malatya Doğanşehir ilçesinde bulunan Erkenek’te kurduğu iftar çadırında afetzedeler ilk orucunu açtı. İlk iftara Sivas Valisi Yılmaz Şimşek, Doğanşehir Kaymakamı Mehmet Kılıç ve Doğanşehir Belediye Başkanı Durali Zelyurt da katıldı. Ramazan ayı boyunca hizmet verecek olan mobil mutfak tırından vatandaşlar hem kaplarıyla yemek alabilecek hem de iftar çadırında oturup orucunu açabilecekler. Ayrıca çocuklara moral olsun diye Kahramankazan Belediyesi’nin iftarın ardından kurduğu sahnede Hacivat ve Karagöz oyunu sergilenirken patlamış mısır ve pamuk şeker ikramı da yapıldı. Çocuklara hediyeler verilerek çocukların yaşadıkları acı günler bir nebze de olsa unutturulmaya çalışıldı.

Kahramankazan Belediyesi’nin deprem bölgesindeki iftar ve sahurda yemek dağıtımı Ramazan ayı boyunca sürecek.

Bakmadan Geçme