CHP Battalgazi A.Adayı Karakuş, 'Sahipsiz Malatya diyoruz, kızıyorlar'

Cumhuriyet Halk Partisi Battalgazi Belediyesi A.Adayı Ali Karakuş, Basın konteynırlarına ziyaret gerçekleştirdi.

Cumhuriyet Halk Partisi Battalgazi Belediyesi A.Adayı Ali Karakuş, Basın konteynırlarına ziyaret gerçekleştirdi.
Ziyarette Anadolu Basın Yayın Birliği Malatya Şube Başkanlığını da ziyaret eden Karakuş, “ İlçemiz için aday adaylığımı açıklamış bulunmaktayım. Battalgazi’de hemşehrilerimin şahsıma karşı büyük bir teveccühlerini gözlemliyoruz. Buda bizi motive etmekle beraber çalışmalarımızı daha büyük aşk ve şevkle yapmamızı sağlamaktadır. Bilindiği üzere Malatya 6 Şubattan daha iyi değil maalesef.  Sahipsiz Malatya diyoruz, kızıyorlar. Yıkılması gereken binaların yüzde 70’ı yıkılmış, yüzde 30 halen beklemekte. Orta hasarlı binaların akibeti de halen belli değil. Esnaf perişan, fiyatlar denetimsiz ve fahiş, arsızlık, hırsızlık rekora doymuyor. Halk şehrin planlaması konusunda bilgilendirilmiyor. Bu nedenle de Malatya akın akın göç ediyor. Deprem uzmanları ise ayrı ayrı müzik çalıyor. Uzmanlar birbirlerine girmişler. Vatandaşı rahatlatan hiçbir açıklama olmadığı gibi uzmanlardan, kendileri için bir reyting, çabası içindeler.” İfadelerini kullandı.
Karakuş, “ “Bu ilçenin sıcak topraklarından büyüyen biri olarak, bütün yaşamım boyunca buranın gelişimi ve refahı için çalışmayı kendime bir görev olarak benimsedim. Sizlerin ihtiyaçları ve hayalleri benim için her zaman öncelik olmuştur. Bu nedenle, ilçemizin tarihi mirasına sahip çıkarken, aynı zamanda modern bir vizyonla geleceğe yönelik adımlar atmayı hedefliyorum. Son yılların bir taraftan pandemi bir taraftan depremin etkileri ile yaşamdan kopuşu azaltmak, yaşanabilir kentler, depreme dayanıklı kentler kurmak, yeniden marka şehir yapmak, huzur şehri kurmak için çalışmak ve bunu sizlerle başarmak istiyorum.” Dedi.
Bu adaylık sadece benim için değil, hepimiz için bir fırsattır diyen Ali Karakuş, “Battalgazi'mizin her köşesinde, her kesiminden insanların sesi olmayı, herkesin endişelerini ve umutlarını anlamayı ve bu dönüşüm yolculuğunda hep birlikte yürümeyi taahhüt ediyorum. Birlikte daha güçlü, daha adil ve daha yaşanabilir bir Battalgazi için elimizi taşın altına koymalıyız.Yerel yönetim anlayışımın temelini, şeffaflık, katılımcılık ve adalet oluşturacaktır. Sizlerin görüşlerini, önerilerinizi ve ihtiyaçlarınızı dinleyerek, karar alma süreçlerine dahil olmanızı sağlayacağım. Sizlerin beklentilerini karşılamak için birlikte politikalar geliştirecek, sorunların üzerine odaklanacak ve çözüm odaklı adımlar atacağım.” Şeklinde konuştu.
Ziyaretten duyduğu memnuniyeti dile getiren Anadolu Basın Yayın Birliği Malatya Şube Başkanı Filiz Yavuzkurt ise Ali Karakuş ve ekibine başarılar diledi.
 

Bakmadan Geçme