'Basın, Milletin ortak sesidir'

Faik Erdoğan Vakfı Mütevelli Heyet Başkanı Reşat Erdoğan yazılı bir açıklama yaparak, 21 Ekim Dünya Gazeteciler Günü'nü kutladı.

PAYLAŞ
Malatya Cadde Haber - Malatya Cadde

Reşat Erdoğan, demokratik ülkelerde basının çok önemli görevler üstlendiğini, toplumun her kesiminin ortak sesi olduğunu söyledi. Milli Mücadelenin kazanılmasında anadolu basının önemli katkılarının olduğunu ifade ederek, “  Milli Mücadelemizin kazanılmasında basınımızın nasıl bir rol oynadığını hepimiz çok iyi biliyoruz. 
O günden bu güne basınımız, yasama, yürütme ve yargıdan sonra dördüncü kuvvet olma özelliğini sürdürüyor. Gece-gündüz, yaz-kış, yağmur-çamur demeden haber peşinde koşan tüm basın mensuplarının bu özel gününü kutluyorum. Basınımız, özelliklede anadolu basınımız uzun yıllardır ekonomik sıkıntılar içinde olduğunu biliyoruz. Bu sıkıntıların hafifletilmesi için yeni bir takım desteklere ihtiyaç var. Bu konuda acil bir çalışma yapılması elzemdir. Vatanına, milletine, bayrağına bağlı, toplumu birleştiren, kardeşliğimizi pekiştiren, Ülkemizin kırmızı çizgilerine saygılı basınımız, mutlaka desteklenmelidir.
Bu duygu ve düşüncelerle, 21 Ekim Dünya Gazeteciler Günü’nü bir kez daha kutluyor, bütün basın mensuplarına başarı dileklerimi iletiyorum “ dedi.
21 Ekim Dünya Gazeteciler Günü, ilk özel gazete olan Tercüman-ı Ahval Gazetesi’nin  21 Ekim 1860 tarihinde yayına başlamasının yıl dönümü olarak da kutlanmakta.

HABERİ PAYLAŞ:
BUNLARA DA BAKIN