• Haberler
  • Genel
  • Ziraat Mühendisi Mesut Özmenay: Sürdürülebilir Tarım Daha İyi Bir Gelecek İçin Olmazsa Olmaz

Ziraat Mühendisi Mesut Özmenay: Sürdürülebilir Tarım Daha İyi Bir Gelecek İçin Olmazsa Olmaz

Ziraat Mühendisi Mesut Özmenay: Sürdürülebilir Tarım Daha İyi Bir Gelecek İçin Olmazsa Olmaz

Ziraat Mühendisi Mesut Özmenay, İzmir Kavram Meslek Yüksekokulu’nda "Sürdürülebilir Tarım" hakkında dikkat çeken bilgiler paylaştı. Sürdürülebilir tarımın gelecek nesiller için gıda üretiminin devamını hedeflediğini belirten Özmenay, "Tarımda sürdürülebilirlik daha iyi bir gelecek için olmazsa olmazlardan." dedi.

Ziraat Mühendisi Mesut Özmenay, İzmir Kavram Meslek Yüksekokulu’nda düzenlenen panelde öğrencilerle bir araya geldi. “Sürdürülebilir Tarım” hakkında önemli noktalara parmak basan Özmenay, çevresel sürdürülebilirlik açısından farkındalığın artırılması gerektiğini vurguladı.

Özmenay'ın konuşmasından öne çıkanlar şu şekilde:

"Tarım ekonomisi ve sürdürülebilirlik, gıda üretimi, ekonomik büyüme ve doğal kaynakların korunması açısından büyük öneme sahiptir. Sürdürülebilir tarım uygulamaları, gelecek nesiller için daha iyi bir gelecek sağlayabilir. Sürdürülebilir tarım, çevresel ve ekonomik sürdürülebilirliği bir araya getirir. Sürdürülebilir tarım bu anlamda kesinlikle teşvik edilmeli.

Bu anlamda tarımda sürdürülebilirlik daha iyi bir gelecek için olmazsa olmazlardan. Bu yöntem ile doğal kaynakların daha sorumlu kullanımı sağlanabilir. Verimliliğin artmasının yanı sıra, çiftçilerin de hayatı kolaylaşacaktır."

Bakmadan Geçme