Yılın Sporcuları Ödüllerini aldı.

Gençlik ve Spor Bakanı Dr. Mehmet Muharrem Kasapoğlu, 69. Gilette Milliyet Yılın Sporcusu Ödül törenine katıldı.

Gençlik ve Spor Bakanı Dr. Mehmet Muharrem Kasapoğlu, 69. Gilette Milliyet Yılın Sporcusu Ödül törenine katıldı. Bakan Kasapoğlu, “Yılın Paralimpik-Engelli Sporcusu / Takımı” alanında GOLBOL Kadın Milli Takımı’nın ödülünü verdi.

 

69. Gillette Milliyet Yılın Sporcusu Ödül Töreni Volkswagen Arena'da düzenlenen törenle sahiplerini buldu. Törene Gençlik ve Spor Bakanı Mehmet Muharrem Kasapoğlu, federasyon ve kulüp başkanları, milli sporcular ile spor camiasından birçok davetli katıldı.

 

Törende yılın sporcusu ve yılın paralimpik-engelli sporcusu/takım ödüllerini veren Bakan Kasapoğlu, konuşmasında özel bir gecede olduklarını ve sporun yüz akı gençlerle bir arada olduklarını söyledi.

 

Ödül için yarışan sporcuları tebrik eden ve ödül alan isimleri kutlayan Bakan Kasapoğlu, sözlerini şöyle sürdürdü:

 

"Ödül listesindeki çeşitlilik önceleri birkaç branşta iddialı olan Türk sporunun artık ne kadar ciddi bir seviyeye geldiğinin göstergesi. Son bir ayda sporda elde edilen madalya ve başarılara bakınca bile bu seviye ve çeşitliliğin çok sevindirici olduğunu görüyoruz. Son 4,5 ayda ülke olarak kazandığımız 1200’den fazla madalya bulunuyor. 2022’de ise toplamda 6127 madalya, 50’den fazla branşta kazanıldı. Bunlar bir devrimin sonucu, sporda bir dönüşümün sonucu. Ülke olarak, millet olarak büyük bir gurur tablosu. Spor ülkesi olmanın tablosu bu tablo. Bu tablo, bir emek ve alın teri tablosu. Bu tablonun kahramanları bizlerle birlikte. Bir kez daha onlara, bu gece burada olan siz değerli katılımcılara, ekranları başında bizleri izleyen değerli izleyicilerimize sizlerin huzurunda bu değerli kardeşlerimize, bu değerli kahramanlara gönülden teşekkür ediyorum."

 

Başarının tesadüf olmadığını vurgulayan Bakan Kasapoğlu, "Ülkenin her bir yerinde modern tesislerimiz, o tesislerde keşfedilen yetenekler, bilimsel antrenman takipleri ve elit seviye yetiştirdiğimiz sporcular ve her branşta iddiası olan söz sahibi bir Türkiye… İnşallah bu çıtayı yine birlikte yükselteceğiz. Bu çerçevede ödül spor açısından en önemli motivasyon araçlarından biri. Sporcularımızın bu noktada sahadaki kazancı, galibiyeti, zaferi elbette onlar için bir ödül ama bunun saha dışına yansıması işte bu tür çalışmalarla gerçekleşiyor. Ayrı bir motivasyon sağlıyor. O yüzden 69 yıldır devam eden bu anlamlı organizasyon, son süreçte Gillette’in sponsorluğu ile Milliyet ailesinin gerçekleştirdiği bu organizasyon çok ama çok değerli. Ben her iki kurumumuza da emek veren yöneticilerimizi bu anlamda tebrik ediyorum ve inanıyorum ki başarılarla dolu spor yürüyüşümüz devam etsin."

 

 

 

Törende ödül alan isimler ve kategorileri şöyle:

 

Yılın Futbolcusu: Enes Ünal

 

Yılın Gillette Gibi Hareketi: Kulüpler Birliği Vakfı

 

Venus Yılın Kadın Sporcusu: Buse Naz Çakıroğlu

 

Yılın Çıkış Yapan Sporcusu: Ersu Şaşma

 

Yılın Paralimpik-Engelli Sporcusu/Takımı: GOLBOL Kadın Milli Takımı

 

Altınyıldız Classics Ödülü: Semih Saygıner

 

Yılın Gillette E-Spor Ödülü: Fut E Spor

 

Namık Sevik Ödülü: Halil Özer

 

Braun Sürdürülebilir Başarı Ödülü: Olcay Çakır Turgut

 

Milka Yılın Kayak Sporcusu Ödülü: Fatih Arda İpcioğlu

 

Erdoğan Demirören Büyük Ödülü: Türkiye Jimnastik Federasyonu

 

Yılın Antrenörü: Abdullah Avcı

 

AXA Sigorta Yılın Takımı: Anadolu Efes

 

Yılın Sporcusu: Adem Asil (Birlik Haber Ajansı-BHA)

Bakmadan Geçme