• Haberler
  • Malatya
  • Yeşilyurt Belediyesi Temizlik İşleri Müdürlüğü, İlçeyi Köşe Bucak Temizliyor

Yeşilyurt Belediyesi Temizlik İşleri Müdürlüğü, İlçeyi Köşe Bucak Temizliyor

Yeni Sanayi Sitesinde gerçekleşen temizlik ve çevre düzenleme çalışmalarını inceleyen Yeşilyurt Belediye Başkanı Mehmet Çınar

Yeni Sanayi Sitesinde gerçekleşen temizlik ve çevre düzenleme çalışmalarını inceleyen Yeşilyurt Belediye Başkanı Mehmet Çınar, “ ‘Temiz Yurt Yeşil Yurt’ sloganıyla başlattığımız temizlik seferberliğimizle vatandaşlarımızın temiz, düzenli ve güzel alanlarda hayatını sürdürmesi için yoğun bir tempoyla çalışıyoruz. Herşey temiz ve güzel bir Yeşilyurt için.” diye konuştu.
Yeşilyurt’un dört bir tarafının temiz, düzenli ve hijyenik olması için yoğun bir mesai yapan Yeşilyurt Belediyesi Temizlik İşleri Müdürlüğü, ilçenin bütün cadde ve sokaklarında hem mıntıka temizliği yapıyor hem de köşe bucak süpürme işlemi gerçekleştiriliyor.
Yolları baştan aşağıya yıkayarak oluşabilecek sorunların önüne geçen ekipler diğer taraftan parkları, refüjleri ve esnaf sitelerinin olduğu bölgeleri tertemiz yaparak ilçenin temiz ve düzenli imajının korunmasına yönelik tedbirler alıyor.
Temizlik İşleri Müdürlüğü ekipleri çöplerin toplanması ve süpürülmesinin yanı sıra ana cadde, yol, meydan ve merkezlerin çevre temizliği konusunda da yoğun mesai harcamaya devam ederken, Yeşilyurt Belediye Başkanı Mehmet Çınar’da ilçenin muhtelif bölgelerinde gerçekleşen çalışmaları yerinde denetleyerek, personellere kolaylıklar diliyor.
Yeni Sanayi Sitesinde gerçekleşen temizlik çalışmalarını inceleyerek yetkililerden bilgiler alan Yeşilyurt Belediye Başkanı Mehmet Çınar, esnafları da işyerlerinde ziyaret ederek talep ve isteklerini dinledi.
Yapılan temizlik çalışmalarıyla hem mahallelerin hem de sanayi alanlarının temiz bir görüntüye kavuştuğunu söyleyen Çavuşoğlu Mahalle Muhtarı Mürteza Ede ile Ağaç Sanatkârları Esnaf Odaları Başkanı Mahmut Kavuk, 6 Şubat’ta ki yıkıcı depremin ardından Yeşilyurt Belediyesi ekiplerinin Yeni Sanayi Sitesinin bulunduğu bölgede gerçekleştirdiği temizlik ve hafriyat kaldırma çalışmalarından duydukları memnuniyeti dile getirip, Yeşilyurt Belediye Başkanı Mehmet Çınar ile saha ekiplerine teşekkürlerini sundular. 
Daha temiz, daha huzurlu ve daha güzel bir Yeşilyurt için gece gündüz sahada olduklarını ifade eden Yeşilyurt Belediye Başkanı Mehmet Çınar, “Belediyemize kazandırdığımız temizlik araçlarımızla ve kurduğumuz temizlik ekibimizle ilçemizdeki her bir cadde, sokak, park, bahçe ve boş arazileri temizliyoruz. Mesai mefhumu tanımaksızın sokaklarda gece gündüz demeden daha temiz bir Yeşilyurt ve vatandaşımızın sağlığı için çalışıyoruz. Ekiplerimiz tertemiz Yeşilyurt için sahada olmaya devam ediyor.”” diye konuştu.
Başkan Çınar, yaşanan deprem felaketinden sonra büyük bir yıkımla karşı karşıya kalan Yeşilyurt’un muhtelif bölgelerinde gerçekleşen bina yıkımlarından dolayı vatandaşların sağlığının korunmasının öncelikli görevleri olduğunu söyledi. Yıkımların olduğu bölgelerde yol temizliği, yıkama ve çöp alımları hizmetlerinden asla ödün vermediklerini sözlerine ekleyen Başkan Çınar, Temizlik İşleri Müdürlüğü ekiplerinin sıcak hava şartlarına rağmen ortaya koyduğu gayretli ve azimli çalışmalarını takdirle karşıladıklarını ifade etti.
Sokakların, caddelerin ve parkların tertemiz olması için ekipleri seferber ettiklerini hatırlatan Başkan Çınar, vatandaşların temiz ve hijyenik ortamlarda yaşamlarını devam ettirmeleri amacıyla başlattıkları temizlik seferberliğinin tüm hızıyla devam ettiğini belirterek şunları söyledi: “ Temizlik İşleri Müdürlüğü ekiplerimiz ilçemizin her noktasında yol yıkama, çöp alımları, hafriyat kaldırma, park ve yeşil alanların temizliği gibi çalışmaları büyük bir titizlikle sürdürmektedir. İlçemizin her noktasının temiz, sağlıklı ve düzenli olabilmesi için gece gündüz demeden canla başla çalışan tüm mesai arkadaşlarımıza teşekkür ediyorum. Deprem yaralarının sarılması için dört koldan çalışırken, olmazsa olmazımız ise temizliktir. Temizlik bizim her zaman kırmızı çizgimiz olmuştur. Temizlik olmazsa yapılan hiçbir hizmetin anlamlı ve değeri olmaz. Caddelerimiz, sokaklarımız, sanayi alanlarımız, konteyner kentlerimiz ve diğer tüm yaşam alanlarımızın hijyenik ve güzel olması için başlattığımız temizlik seferberliğimize aralıksız devam edeceğiz. Çalışmalarımıza katkılarını esirgemeyen muhtarlarımıza, mahalle sakinlerimize ve esnaflarımıza teşekkür ediyorum.” şeklinde konuştu.
 

Bakmadan Geçme