Yaraları hep birlikte saracağız

ASKON Malatya Şube Başkanı Mustafa Şarlak Merkez üssü Kahramanmaraş olan ve 10 ilde büyük yıkıma neden olan felakete ilişkin olarak

ASKON Malatya Şube Başkanı Mustafa Şarlak Merkez üssü Kahramanmaraş olan ve 10 ilde büyük yıkıma neden olan felakete ilişkin olarak “Yaraları hep birlikte saracağız” dedi.

Depremde hayatını kaybedenlere Başsağlığı dileyerek sözlerine başlayan Anadolu Aslanları İşadamları Derneği (ASKON) Malatya Şube Başkanı Mustafa Şarlak “Kahramanmaraş Pazarcık ve Elbistan ilçeleri merkezli 9 saat arayla meydana gelen iki büyük deprem, Kahramanmaraş, Gaziantep, Şanlıurfa, Diyarbakır, Adana, Adıyaman, Osmaniye, Hatay, Kilis, Malatya ve Elazığ illerinde yıkıma sebep oldu. Büyük yıkımda hayatını kaybeden vatandaşlarımıza Allah’tan rahmet yaralılarımıza ise Şifa diliyoruz” şeklinde konuştu.

Depremin ilk gününden beri canla başla çalıştıklarını belirten Şarlak “Genel Başkanımız Orhan Aydın ile depremin ilk saatlerinden bu yana sürekli istişare halinde kalarak eksiklerin giderilmesi noktasında çalıştık. ASKON olarak deprem bölgesine 12 Uçak, 1528 tır, 76 iş makinası, 987 Uzman ve Gönüllü Ekip, 865 Özel Kazı ve Kurtarma ekibi yollayarak devletin yetkili kurumları ile birlikte hareket etmiştir. Malatya ASKON olarak ayrıca Konteyner kente 50 adet 2 odalı, wc ve duş ile mutfak içeren 21 metrekarelik yaşam alanı sağladık” dedi.

ASKON olarak istihdam projesini hayata geçirdiklerini belirten Başkan Şarlak şehir dışına çıkmak zorunda kalan ve/veya tüm birikimlerini kaybedip yeni başlangıç yapmak isteyen afetzedeler için ASKON olarak depremzedelere istihdam seferberliği başlattıklarını ve bu seferberlik kapsamında iş başvurularının değerlendirilmeye başlandığını söyledi.

Tüm gücümüzle çalışmaya devem edeceğiz diyen Başkan Şarlak “ASKON olarak Deprem bölgelerine üzerimize düşeni fazlası ile yapacak ve el birliği ile ülkemizi kalkındıracağız” dedi.

Bakmadan Geçme