Vali Hulusi Şahin Levent Vadisi ve Sultansuyu Tarım İşletmesi Müdürlüğü (TİGEM'i) Ziyaret Etti

Vali Şahin Levent Vadisi ve Sultansuyu Tarım İşletmesi Müdürlüğü (TİGEM'de) incelemelerde bulundu.

Vali Şahin Levent Vadisi ve Sultansuyu Tarım İşletmesi Müdürlüğü (TİGEM’de) incelemelerde bulundu.
Dünyadaki ilginç doğal alanlar arasında gösterilen ve 28 kilometre uzunlukta bir alana sahip, son derece ilginç jeolojik oluşumlar, uçurumlar ve duvar kısımlarında kaya kabartmalarının hakim olduğu yüzlerce mağarayı da içerisinde barındıran Levent Vadisini ziyaret eden Vali Şahin, Vadinin görünürlüğünü artırmak ve bu doğa harikasını turizm açısından bir cazibe merkezine dönüştürmek amacıyla yaptırılan seyir terasını ve Levent Vadisi Turizme Kazandırma Projesi kapsamında yapımı tamamlanan tesisler ve inşaat halindeki tesisleri inceleyerek proje sorumlusu yüklenici firma yetkililerinden bilgiler aldı.
Levent Vadisinin ardından, 1865 yılından beri tarımsal alanda faaliyet yürüten, Safkan Arap atlarıyla ünlü olmakla beraber yöre çiftçisine tarım ve hayvancılık alanında destek sağlayan, Safkan Arap Atı yetiştiriciliği yapılan Sultansuyu Tarım İşletmesi Müdürlüğünü ziyaret eden Vali Şahin, İşletme Müdür V. İdiris Tanrıkulu’dan işletme faaliyet ve çalışmaları hakkında brifing alarak At Üretim Çiftliği ve Hippoterapi Merkezinde incelemelerde bulundu. 
Vali Şahin’e incelemelerinde Akçadağ Kaymakamı Ümit Fırat Böçkün ve İl Kültür ve Turizm Müdür V. Ali Cengiz eşlik ettiler.


 

Bakmadan Geçme