Vali Hulusi Şahin Ali Kapısı Eğitim Yardımlaşma Dayanışma ve Kültür Derneğini Ziyaret etti

Vali Şahin, Dernek Başkanı Muhsin Topalcengiz'den Derneğin faaliyet ve çalışmaları hakkında bilgi aldı.

PAYLAŞ
Malatya Cadde Haber - Malatya Cadde

Vali Şahin, Dernek Başkanı Muhsin Topalcengiz’den Derneğin faaliyet ve çalışmaları hakkında bilgi aldı.
Vali Şahin’e, Vali Yardımcısı Mustafa Şahin, Büyükşehir Belediyesi Genel Sekreteri Cemal Nogay, Yeşilyurt Belediye Başkanı Mehmet Çınar, Çevre Şehircilik ve İklim Değişikliği İl Müdürü Ali Laloğlu eşlik etti.
Vali Şahin ve beraberindeki heyet Çavuşoğlu Mahallesine Kültür Merkezi ve Cemevi kazandırılması için incelemelerde bulundu.
Yapılan incelemede Çavuşoğlu Mahallesinde kısıtlı ve yetersiz bir binada hizmet veren Derneğin, Kültür Merkezi ve Cemevi olarak hizmet verebilmesi için Vali Şahin ve beraberindeki heyetin yapmış olduğu değerlendirme sonucu; derneğe ait mevcut arazinin ilgili belediyeye tahsis veya takas usulüyle kazandırılması için yasal işlemlerin başlatılması, tesisin projesinin çizilmesi ve işlem gerçekleştikten sonra ilgili belediye tarafından Kültür Merkezi Ve Cemevi’nin yapılarak, hizmete sunulması kararlaştırılmıştır.
Derneğe ait sorunların çözümü için beraberindeki heyetle yapılan ziyaretten duyduğu memnuniyeti dile getiren Ali Kapısı Eğitim Yardımlaşma Dayanışma ve Kültür Derneği Başkanı Muhsin Topalcengiz, Vali Şahin’e teşekkür etti
İçişleri Bakanlığınca tahsis edilen ödeneklerle Malatya Valiliği Yatırım İzleme ve Koordinasyon Başkanlığınca (YİKOB) ilimiz genelinde bulunan Cemevleri ve Kültür Merkezlerinin tamirat ve bakımlarının yapılması çalışmaları kapsamında;
-Akçadağ İlçemizde bulunan, üç Cemevi ve Kültür Merkezinin tadilat ve bakım çalışması tamamlanmış olup; bir Cemevi ve Kültür Merkezinin tadilat ve bakım çalışması devam etmektedir.
- Arapgir İlçemizde bulunan üç Cemevi ve Kültür Merkezinin tadilat ve bakım çalışması devam etmekte olup; yeni inşa edilecek olan bir cemevinin ise kaba inşaatı tamamlanmıştır.
- Arguvan İlçemizde bulunan yedi Cemevi ve Kültür Merkezinin tadilat ve bakım çalışması tamamlanmış olup; bir Cemevinin ise tadilat ve bakım çalışması devam etmektedir.
- Battalgazi İlçemizde bulunan bir Cemevi ve Kültür Merkezinin tadilat ve bakım çalışması tamamlanmıştır.
-Doğanşehir İlçemizde bulunan iki Cemevi ve Kültür Merkezinin tadilat ve bakım çalışması tamamlanmıştır.
-Hekimhan İlçemizde bulunan dört Cemevi ve Kültür Merkezinin tadilat ve bakım çalışması tamamlanmış olup; dört Cemevi ve Kültür Merkezinin tadilat ve bakım çalışması devam etmektedir.
-Kuluncak İlçemizde bulunan bir Cemevi ve Kültür Merkezinin tadilat ve bakım çalışması tamamlanmış olup; bir Cemevi ve Kültür Merkezinin tadilat ve bakım çalışması devam etmektedir.
-Pütürge İlçemizde bulunan bir Cemevi ve Kültür Merkezinin tadilat ve bakım çalışması tamamlanmıştır.
-Yazıhan İlçemizde bulunan iki Cemevi ve Kültür Merkezinin tadilat ve bakım çalışması tamamlanmış olup; bir Cemevi ve Kültür Merkezinin tadilat ve bakım çalışması devam etmektedir.
-Yeşilyurt İlçemizde bulunan iki Cemevi ve Kültür Merkezinin tadilat ve bakım çalışması tamamlanmış olup; iki Cemevi ve Kültür Merkezinin tadilat ve bakım çalışması devam etmektedir.
 

HABERİ PAYLAŞ:
BUNLARA DA BAKIN