Vali Ersin Yazıcı'dan 10 Kasım Mesajı

Vali Ersin Yazıcı'dan 10 Kasım Mesajı

Cumhuriyetimizin kurucusu, Ulu Önder Mustafa Kemal Atatürk’ü ebediyete intikalinin 85. Yıl dönümünde bir kez daha milletçe saygı, şükran, özlem ve minnetle yâd ediyoruz. 
Atatürk, milletimizin özünde var olan birlik, beraberlik ve bağımsızlık duygularını her türlü zorluk ve yokluğa rağmen istiklal ve istikbal mücadelemizi başarıya ulaştıran, geçmişten aldığımız güçle geleceğe umutla bakmamızı sağlayan, maddi ve manevi tüm benliğini milletine adamış, bir devlet adamı ve komutandı. Engin ileri görüşlülüğü, dünya gerçeklerini iyi bilmesi, insani değerlere verdiği önem ve düşüncelerindeki evrensel boyut Atatürk’ü hiç şüphesiz insanlığın tarih boyunca yetiştirdiği dünyanın en önemli liderlerinden biri yapmıştır.
 Vatanına ve milletine bu kadar bağlı olan örnek komutan ve devlet adamı Atatürk öncülüğünde Cumhuriyet döneminde hayata geçirilen inkılap ve ilkelerle; demokratik, modern, hür ve müreffeh Türkiye'nin temelleri atılmış, büyük bir dönüşüm ve modernleşme süreci başlatılmıştır. Bu minvalde atılan adımlarla bugün gelinen noktada ülkemiz, diğer uluslararası alanda saygın ve güçlü bir noktaya gelmiştir.
“Benden sonra beni benimsemek isteyenler bu temel mihver üzerinde akıl ve ilmin rehberliğini kabul ederlerse, manevi mirasçılarım olurlar” diyerek kurduğu Cumhuriyete sahip olunmasını ve çok çalışılarak bilimde ileri bir seviyeye çıkılmasını istemiştir. Bu doğrultuda Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün izinde yürüyen milletimiz, Cumhuriyetimizi daha ileriye taşıyacak adımları yılmadan ve yorulmadan atıp, muasır medeniyetler seviyesine ulaşma hedefini yakalayacaktır.
Bizlere miras bıraktığı Cumhuriyet, ilke ve devrimleri ile hala Türk Ulusuna önderlik etmeye devam etmektedir. Türk milleti var oldukça, Cumhuriyetimizin ve Ulu önderimizin ilkeleri ve devrimleri payidar kalacaktır.
 Atatürk'ün en büyük eserim dediği lâik, demokratik, çağdaş olan Türkiye Cumhuriyeti'ni, bölünmez bir bütün olarak milletçe sonsuza kadar koruyup, geride bıraktığı fikirlerin ışığında milletçe yürüyeceğiz ve onun mukaddes mirasına sahip çıkacağız. Bu amacı gerçekleştirmek de büyük Atatürk’ün dediği gibi yine "Milletin azim ve iradesiyle mümkün olabilecektir.”
Bu duygu ve düşüncelerle Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün aziz hatırasını minnetle anıyor, kahraman silah arkadaşlarına, aziz şehitlerimize ve ebediyete intikal eden şanlı gazilerimize Allah’tan rahmet diliyorum.


Ersin YAZICI
Malatya Valisi
 

Bakmadan Geçme