• Haberler
  • Malatya
  • Ulu Önder Atatürk'ün Adını Yaşatıp,İlkelerine ve Ülkülerine Sahip Çıkacağız

Ulu Önder Atatürk'ün Adını Yaşatıp,İlkelerine ve Ülkülerine Sahip Çıkacağız

Ülkü Ocakları Malatya İl Başkanı Turgay Şengönül

Ülkü Ocakları Malatya İl Başkanı Turgay Şengönül, 10 Kasım Atatürk'ü Anma Günü' Dolayısıyla Mesaj Yayımladı.

Başkan Şengönül mesajında;

"Gazi Mustafa Kemal Atatürk,Türk Milletinin varlığı,birliği ve bağımsızlığı için hiçbir fedakarlıktan kaçınmamış,Türk Milletinin ; çağdaş medeniyetler seviyesine ulaştırmak ve aynı zamanda millet olma şuurunu da güçlendirerek,”en büyük eserim” dediği Cumhuriyetimizi kurarak, 57 yıllık kısa ömrüne koskaca bir tarih sığdırmıştır.

Her fani gibi 85 yıl önce ebediyete intikal etmiş olan Gazi Mustafa Kemal Atatürk, milletimizin ortak ve tarihi bir değeri olmakla birlikte, Türkiye Cumhuriyeti’nin ana direğidir. 

“ATATÜRK’Ü İYİ ANLAMALIYIZ”

İleri görüşlülüğü ile çağın gerekliliğini görüp inceleyen,Türk Milletinin ve memleketin istikbalini yaptığı inkilaplarla yönlendiren,”Ne Mutlu Türküm Diyene” diyerek gençlerimize ” Türklük gururu ve şuuru ile Millet olmanın anlamını” en iyi şekilde anlatan Gazi Mustafa Atatürk’ü iyi anlamalıyız.Cumhuriyetimizi daha ileri seviyelere taşımak, için çaba göstermeliyiz.

Ülkücü Türk gençliği olarak Gazi Mustafa Kemal’in ilkelerini benimsemiş, Türk Devletinin varlığı Türk milletinin bekası için, her alanda üstüne düşen vazife ne ise layıkıyla yerine getirmek için mücadele edip,Ulu Önder Atatürk’ün adını yaşatıp,ilkelerine ve ülkülerine sahip çıkacağız. Ebediyete intikal edişinin yıl dönümünde, aziz hatırasını minnet duygularımla yâd ediyor, kendisine Yüce Allah’tan rahmet diliyorum.Ruhları Şad, Mekânı Cennet olsun! "

Ne Mutlu Türküm Diyene.

Bakmadan Geçme