• Haberler
  • Malatya
  • Tüfenkci'den DSİ yatırımları ve sulama suyu talepleri ile ilgili kapsamlı toplantı

Tüfenkci'den DSİ yatırımları ve sulama suyu talepleri ile ilgili kapsamlı toplantı

AK Parti Malatya Milletvekili ve MKYK Üyesi Bülent Tüfenkci, DSİ Bölge Müdürü Sebahattin Şamcı ile birlikte, sulama suyu konusunda sıkıntılar yaşayan mahallelerin muhtarlarıyla kapsamlı bir toplantı gerçekleştirdi.

AK Parti Malatya Milletvekili ve MKYK Üyesi Bülent Tüfenkci, DSİ Bölge Müdürü Sebahattin Şamcı ile birlikte, sulama suyu konusunda sıkıntılar yaşayan mahallelerin muhtarlarıyla kapsamlı bir toplantı gerçekleştirdi. 

Malatya’nın son yıllarda baraj ve gölet yatırımları noktasında önemli bir aşama kat ettiğini kaydeden Tüfenkci, “Malatya 6 Şubat depremlerinde bölgede en ağır hasar alan illerin başında geliyor. Malatya ticaret şehri, tarım şehri, sanayi şehri. Tarımda sulamanın ne kadar önemli olduğunu biliyoruz. Özellikle sulama alanlarında depremle birlikte hasarlarımız da oluştu. Bazı yerlerde kanallarımız, bazı yerlerde de göletlerimiz hasar gördü ama Allah’a şükür çok büyük bir hasar yok. Bununda altını çizmek gerekiyor. Bir yandan depremin hasarlarını gidermek için DSİ Genel Müdürlüğümüz, Bakanlığımız, bölge müdürlüğümüz bütün gücü ve ekipleri ile ilk günden itibaren hem kendi görev ve alanı sorumlulukları içerisinde çalışmalarını yürütürken, bir yandan da depremzede vatandaşlarımıza yardımcı olmaya çalıştılar” diye konuştu.

“Yeni göletlerimizin ihalesi yapılacak, yeni sulama alanlarımızın ihaleleri yapılacak”

2023’te devam eden yatırımların hangi aşamada olduğunun değerlendirmesini muhtarlarla birlikte yaptıklarını belirten Tüfenkci, “2024’te hangi yatırımların öncelenmesi ve yapılması noktasında genel bir çalışma ortaya koyduk. Ayrıca Balaban Gökdelen sulaması ile ilgili fikir alışverişinde bulunmuş olduk. Muhtar arkadaşlarımızın katılımlarıyla kendi mahallelerindeki ve kırsal mahallelerimizdeki sorunları da çözme noktasında irade ortaya koymuş olduk. 

Biz şehrimizi bir yandan imar ve ihya ederken, bir yandan da rutin yatırımların bir an önce hayata geçmesi noktasında gayret gösteriyoruz. Yeni göletlerimizin ihalesi yapılacak, yeni sulama alanlarımızın ihaleleri yapılacak. Bir yandan da küçük su işlerimizin, kanallarımızın özellikle içlerinin yapılması noktasında da gayret göstereceğiz. Ben bütün ekibe katkılarından dolayı teşekkür ediyorum” şeklinde konuştu.

Bakmadan Geçme