Trafik sigortası yönetmenliği değişti

Resmi Gazete'de yayımlanan kararla birlikte Zorunlu Trafik Sigortası'nda değişikliğe gitti.

PAYLAŞ
Malatya Cadde Haber - Malatya Cadde

Trafik sigortası yönetmeliği değişti.Resmi Gazete’de yayımlanan kararla birlikte Zorunlu Trafik Sigortası’nda değişikliğe gitti. Karara göre hasarsızlık indirimi yüzde 50’ye kadar yapacak ve hasar nedeniyle primle yüzde 200 artacak. Öte yandan elektrikli araçlar için yüzde 10 zorunlu trafik sigortasına prim indirimi geldi.

 

Resmi Gazete’nin bugünkü sayısında çıktı Kararla hasarın giderilmesine ve tazminatın ödenmesine indirim geldi. Ayrıca orijinale eşdeğerliği belgelendirilmiş parçalar kullanılırsa indirim var. Bu parçaların tercih edilmesi avantajlı. Çünkü kararla birlikte yüzde 20’ye kadar indirim gelmiş oldu.

MAYIS’TA TAVAN FİYAT YÜZDE 5 ARTACAK

Trafik sigortası tavan fiyatları 1 Mayıs’ta yüzde 5 artırımlı olacak. Mayıstan itibaren aylık tavan fiyat artışı ise yüzde 2 olacak. Elektrikli araçlar için ise yüzde 10 zorunlu trafik sigortası prim indirimi uygulanabilecek.

 

HASARSIZLIK İNDİRİMİ YÜZDE 50’YE KADAR YAPILABİLECEK

Kararla birlikte hasarsızlık ve hasar sebebiyle prim artırım oranları da değişti. Hasarsızlık indirimi yüzde 50’ye kadar yapılabilecek. Buna karşılık hasar nedeniyle primle yüzde 200 artırılabilecek. (Birlik Haber Ajansı-BHA)

HABERİ PAYLAŞ:
BUNLARA DA BAKIN