Sakık'tan Kılıçdaroğlu'na: Hesabını vereceksiniz

Sırrı Sakık, Kılıçdaroğlu'nun Erdoğan'a yaptığı çağrıyla cevap verdi. Sakık, Kılıçdaroğlu'na,

PAYLAŞ
Malatya Cadde Haber - Malatya Cadde

Sırrı Sakık, Kılıçdaroğlu’nun Erdoğan’a yaptığı çağrıyla cevap verdi. Sakık, Kılıçdaroğlu’na, “namuslu bir siyasi lider" olarak bana yönelik iftiralarınız ispatlamaktır. İkinci tur öncesi muhattabınız ve rakibinize yaptığınız şu çağrıyı da iliştiriyorum. Sizden bu çirkin iddialarınızla ilgili video, kayıt, ses, belge veya her ne varsa sunmanızı bekliyorum. Aksi taktirde mahkemede müfteri olarak hesabını vereceksiniz” ifadelerini kullandı.

ANKARA/BHA –  Kılıçdaroğlu, BabalaTV’de katıldığı programda, Sırrı Sakık’ın onu destekleyeceği iddialarına, “Sırrı Sakık bizi destekleyecekmiş. Sırrı Sakık bize hangi desteği verecek, nasıl bir destek verecek bize? Biz devletin derinliklerinde nelerin döndüğünü, kimlerin kimlere hizmet ettiğini, kimlerin hangi gerekçelerle konuştuğunu gayet iyi biliriz.” Sözleriyle cevap vermişti.

“Bize kalan iftira diliniz oldu”

Yeşil Sol Parti Milletvekili Sakık, sosyal medya üzerinden Kılıçdaroğlu’na sert sözler kullandı.

Sakık hesabını soracağını belirterek, “Sayın Kemal Kılıçdaroğlu ikinci tur seçimleri öncesinde şahsıma yönelik ağır ithamlarda bulundunuz. Ben sürecin hassasiyetinden ve halkın umudundan dolayı seçim sonucunu beklemeyi tercih ettim. İktidarı “onun diliyle” yeneceğim, milliyetçilere şirin gözükeceğim derken bize kalan sizin gerçeklikle alakası olmayan iftira diliniz oldu. Açık çağrımıza, onlarca yıllık parlamento mesaimize rağmen sözlerinizi düzeltme nezaketinizde bile bulunmadınız” sözlerini kullandı.

Sakık açıklamasına şu ifadelerle devam etti:

Kemal Bey, bana yönelik özel savaş medyasının dilini kullanırken ben Ağrı köylerinde ikinci tur için seçim çalışmalarındaydım ve aynı süreçte bana verilen 5 yıl 10 ay ceza haberini de almıştım. Şimdi sizin iddianıza birkaç not eklemek isterim. Evet ben derin devleti çok iyi bilirim, eski tanışırız. Siz 1990’lı yıllarda SSK bürokratıyken bizim köylerimiz yakılmış, arkadaşlarımız, halkımız katledilmişti. Asit kuyularında, toplu mezarlarda yakınlarımızı teşhis ediyorduk. Sizin hiçbir risk almadığınız yıllarda ben abimin kanını kaldırımdan silmeye çalışıyordum, DGM’de idamla yargılanıyordum. Dilerim size “derinden” bilgiler getiren “dürüst ve namuslu bürokratlar” bu bilgileri de getirmiştir.

“Hesabını vereceksiniz”

Şimdi size düşen “dürüst ve namuslu bir siyasi lider” olarak bana yönelik iftiralarınız ispatlamaktır. İkinci tur öncesi muhattabınız ve rakibinize yaptığınız şu çağrıyı da iliştiriyorum. Sizden bu çirkin iddialarınızla ilgili video, kayıt, ses, belge veya her ne varsa sunmanızı bekliyorum. Aksi taktirde mahkemede müfteri olarak hesabını vereceksiniz.

 

 

HABERİ PAYLAŞ:
BUNLARA DA BAKIN