Reşat Erdoğan, ' Öğretmenlerimize minnet borçluyuz..'

Faik Erdoğan Vakfı Mütevelli Heyet Başkanı Reşat Erdoğan, 24 Kasım Öğretmenler günü nedeniyle bir mesaj yayınladı.

Faik Erdoğan Vakfı Mütevelli Heyet Başkanı Reşat Erdoğan, 24 Kasım Öğretmenler günü nedeniyle bir mesaj yayınladı. Erdoğan mesajında, öğretmenlik mesleğinin kutsal bir meslek olduğunu,  gelecek nesillerin şekillenmesinde en önemli  görevin öğretmenlerin omuzlarında yüklendiğini söyledi. Reşat Erdoğan açıklamasında şu görüşlere yer verdi
“ Gazi Mustafa Kemal Atatürk’e ‘Baş Öğretmenlik’ ünvanının verilmesinin yıl dönümü olan 24 Kasım,aynı zamanda öğretmenler günü olarak kutlanmaktadır. 
Öğretmenlik mesleği insan yetiştirme sanatıdır. Önemi ve saygınlığını da geçmişten bugüne hiçbir zaman yitirmemiştir. Öğretmenlerimizin almış olduğu emaneti en iyi şekilde korumak ve yeni nesilleri yetiştirmek için gösterdiği çaba, öğretmenlik mesleğinin ülkemizin en onurlu ve saygın mesleklerinden biri yapmıştır. Öğretmenlik emek, özveri , sabır ve hoş görü isteyen, öğreten ve öğrenen arasındaki güven ve sevgi ilişkisine dayanan bir meslektir. 
Yeni nesillerimiz hiç şüphesiz öğretmenlerimizin eseri olacaktır. Ülkemizin istikbali, öğretmenlerimizin tutuşturduğu eğitim meşalesi ile daha da aydınlık olacaktır.
Eğitime çok önem veren bir iş insanı olarak, öğretmenlerimizin yaşadığı sorun ve sıkıntıları yakından biliyorum. Bu sorunların çözümü noktasında herkesin gayret sarf etmesi ,önem arz etmektedir.
Bu vesile ile tüm öğretmenlerimizin 24 Kasım öğretmenler gününü kutluyor, şehit öğretmenlerimize Allah’dan rahmet diliyorum. “

Bakmadan Geçme