Rahma Austria Konteyner Mahallesinin Açılışı Malatya'da Gerçekleşti

Merkezi Avusturya'da bulunan Rahma Austria İnsani Yardım Kuruluşu tarafından Malatya'nın Yeşilyurt ilçesinde kurulan 205 adetten oluşan Konteyner Mahallesi Mahallesi projesi hayata geçti.

Merkezi Avusturya’da bulunan Rahma Austria İnsani Yardım Kuruluşu tarafından Malatya’nın Yeşilyurt ilçesinde kurulan 205 adetten oluşan Konteyner Mahallesi Mahallesi projesi hayata geçti.
Açılış programında Rahma Türkiye adına konuşan Ruhsar Akbulut; “Bugüne kavuştuğumuz için Allah’a hamd ediyoruz. Çünkü kardeşlerimizi çadırlardan konteynerlere taşındılar bu durum bizim hedefimizdi ve hamdolsun bunu gerçekleştirdik.”

Malatya Büyükşehir Belediyesi Başkan Vekili Mehmet Çolak: ‘’6 Şubat’ta küçük bir mahşeri yaşadıklarını bu nedenle Rahma Austria’nın böyle bir çalışmasının yapmasının çok önemli olduğunu bu sebeple teşekkürlerini sundular. Ayrıca Avusturya halkına ve Avusturya’daki Müslüman toplumuna yardımları için şükranlarımı sunuyorum.’’  

Programda son olarak Rahma Austria Müdürü Tarkan Tek, Avusturya’dan ve Türkiye’nin birçok bölgesinden programa katılan tüm katılımcılara özellikle teşekkürlerini sundu. Rahma Austria’nın 7 Şubat’tan günümüze kadar burada olduğunu ve depremzedelerin barınma sorununa destek olmak için 205 Konteyner yapıldığını ve burada yaşayanların hizmetine sunulduğunu belirtti. Depremzedelere yardım çalışmasına destek veren Avusturya’daki bağışçılarına ve Avusturya’daki Müslüman topluma teşekkürlerini iletti.  Tarkan Tek son olarak iyilik yapan kişinin iyiliği sadece yardımları alana yapmamakta aslında, öncelikle kendisine yardım yaptığını dile getirdi.

Açılış programı sembolik kurdele kesimi ile sona erdi.
Program sonrasında Konteyner mahallesinde depremzede çocuklar için boyama sanatı üzerine özel etkinlikler düzenlendi. Sanatsal faaliyetlerin yer aldığı etkinlik, resim sanatçısı Ebru Sertbaş gözetiminde 3 gün boyunca çocuklarla boyama faaliyetleri ile devam etti.
Rahma Austria insani yardım kuruluşu Malatya'nın Yeşilyurt ilçesinde bağışçıların desteğiyle 205 adet konteyner kurulumunu gerçekleştirdi ve AFAD koordinasyonu ile belirlenen depremzedelere konteyner evlerini teslim etti. Konteyner Mahallesinde bir ailenin tüm ev ihtiyaçlarının yer aldığı mobilya ve beyaz eşyalı konteynerlerden oluşmaktadır. Mahallede ayrıca kütüphane, mescit, çamaşırhane, çocuk oyun alanı, Psikososyal destek merkezi ve yönetim birimleri gibi sosyal alanlar bulunuyor.
 

Bakmadan Geçme