Orta Hasarlı Binaların Kredi Konusu

AK Parti Malatya Milletvekili Abdurrahman Babacan orta hasarlı binalar hakkında önemli açıklamada bulundu.

AK Parti Malatya Milletvekili Abdurrahman Babacan Orta hasarlı binaların güçlendirme kredisi hakkında paylaşım bir açıklama gerçekleştirdi. Milletvekili Babacan yaptığı açıklamada;

"Vatandaşlarımızdan çok sık gelen bir soru, orta hasarlı binalar için güçlendirme kredilerinin ne zaman verileceği. İçişleri Bakanımız Ali Yerlikaya ve AFAD Başkanımız Okay Memiş ile konuyu konuştum.
Güçlendirme ruhsatı alan bina sahipleri AFAD'a müracaat ettikten sonra krediler doğrudan AFAD tarafından sağlanacak.
Ancak burada bir süredir bir gecikme söz konusu. Ve bunu Sayın Bakanımız'a belirttim. Bakanımız da Hazine Maliye Bakanımız ile görüştü. Buna göre, en kısa sürede bu kredilerin temini sağlanmış olacak.
Ayrıca, ilçe belediyelerimiz de seçim sonrası ilk işlerden biri olarak, orta hasarlı binaların güçlendirme ruhsatı alım sürecinde işlemlerin kolaylaştırılmasını sağlıyorlar. Böylece orta hasarlıların sürecini de artık nihayete erdirmek istiyoruz."
 

Yorumlar 1
Cihan 02 Mayıs 2024 22:56

Gardaşım benim sen ve senin gibi ailem yakınlarım bu konuda zorluk çekiyor. Fakat ne olursa olsun Memleketimizi bırakıp kaçmadınız. Sizler sayesinde Malatyamız ayakta. İnşallah yetkililerimiz, büyüklerimiz bunları görüyor ve duyuyor. İnşallah da çözümler bulunacak ben inanıyorum. ve bu günleri unutacağız. Allah hepimizin yardımcısı olsun.

Bakmadan Geçme