Öğretmenler onuruna yemek programı düzenlendi.

İl Milli Eğitim Müdürlüğü tarafından öğretmenler onuruna yemek programı düzenlendi.

“24 Kasım Öğretmenler Günü” münasebetiyle İl Milli Eğitim Müdürlüğü tarafından öğretmenler onuruna yemek programı düzenlendi.
Programa; Vali Hulusi Şahin ve eşi Malatya Gönül Elçileri Temsilcisi Ebru Şahin, Battalgazi Kaymakamı Erkan Savar, Yeşilyurt Kaymakamı Osman Uğurlu, Büyükşehir Belediye Başkan V. Umut Yalçın, İl Milli Eğitim Müdürü Hatice Özdemir, il merkezi ve ilçelerimizde görev yapan öğretmenler katıldı.
Programda konuşan Vali Şahin: “Öğretmenlerimiz bizim için çok kıymetli, hepimiz bir öğretmenin eseriyiz. Hepimizin hayatında bir dönüm noktası olan öğretmenimiz vardır ve hayatta bir yerlere gelebildiysek, bir şeyleri doğru yapıyorsak mutlaka bize o yönü veren bir öğretmenimiz vardır.
Öğretmenlik mesleği bir peygamberlik mesleğidir. Çünkü peygamberler de öğretmen olarak geldiler ve toplumlarını iyiye, güzele yöneltmek, yanlıştan geri döndürmek için çalıştılar. Bu dönüşümü toplumlarında sağladılar. Bu açıdan bakıldığında öğretmenlerimiz de bir peygamberlik mesleği yapıyorlar. 
Yaptığınız o kadar büyük bir iş ki bir doktorun hastasını hayata döndürmesi gibi, öğretmenlerimiz de bir insanı insan olarak inşa ederken, aynı görevi görüyorlar. Mesleğinizi sevin, mesleğiniz çok kutsal bir meslek, hepinizin öğretmenler günü kutlu olsun” diyerek sözlerini tamamladı.
 

Bakmadan Geçme