Mustafa Aramağan'a tepkiler büyüyor

Adı Fetö'yle Anılıyor, Atatürk'e Sürekli Hakaret Ediyor Cumhuriyet Düşmanını Cumhuriyet Bayramı'nda Malatya'ya Çağırıyorlar

PAYLAŞ
Malatya Cadde Haber - Malatya Cadde

Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Genel Başkan Yardımcısı Veli Ağbaba, Türkiye Cumhuriyeti'nin kurucu lideri Mustafa Kemal Atatürk'e hakaret eden  Prof. Dr. Mustafa Armağan'ın AKP'li Yeşilyurt Belediyesi tarafından Malatya'ya çağrılmasına çok sert tepki gösterdi.
İNÖNÜ’NÜN MEMLEKETİ MALATYA’A HAKARET 
AKP'li Yeşilyurt Belediyesinin, "Atatürk'ün hatırasına alenen hakaret" suçundan 1 yıl 3 ay hapis cezasına çarptırılan Mustafa Armağan'ı 'Çocuk Kitapları Festivali' kapsamında Malatya'ya çağırmasına tepki gösteren CHP'li Ağbaba, "Cumhuriyet, Atatürk ve İnönü düşmanlığı tescilli Mustafa Armağan'ı, İnönü'nün memleketine çağırmak Malatya'ya hakarettir" dedi.
ATATÜRK’E SALDIRIYI “GÖREV” EDİNMİŞ
Aynı yazarın daha önce de değişik programlar için Malatya’ya çağrıldığını hatırlatan Ağbaba, Derin Tarih isimli dergide Atatürk’e hakaret eden bir mektup yayınlayan, aynı dergide daha önce de defalarca Atatürk düşmanlığı yapan,Atatürk, İsmet İnönü ve silah arkadaşlarına ağır hakaretler yağdıran,Rize’deki Atatürk heykeli kaldırıldığında sosyal medya hesabından “Bize bu şan yeter,heykeli toprağa vermiş ülkeyiz” şeklinde açıklama yapan Mustafa Armağan isimli sözde yazarın her fırsatta Atatürk'e saldırmayı adeta bir "görev" gibi gördüğünü belirtti.
BELEDİYE ‘GERÇEK’ YÜZÜNÜ GÖSTERİYOR 
Armağan’ın FETÖ ile gizlenemeyecek bir bağının olduğunu da hatırlatan CHP Genel Başkan Yardımcısı Veli Ağbaba, Armağan’ın 1995-2015 yılları arasında Zaman'da köşe yazarlığı uzun süre Cemaat'in TV kanalı olan Mehtap TV'de “Tarih Aynası” adlı programı , Cemaat'in hazırladığı "DA" (Diyalog Avrasya) dergisinin genel yayın yönetmenliğini yaptığını, Cemaat'in düzenlediği Abant Platformu toplantılarının "seçkin" katılımcıları arasında yer aldığını, bu gerçeğin Yeşilyurt Belediyesi tarafından mutlaka bilindiğini belirterek “Demek ki bir gönül borçları veya ortak noktaları var ki bu sicili bozuk kişiye inatla sahip çıkıp,programa davet ediyorlar.Cumhuriyet Bayramı haftasında Cumhuriyet düşmanını çocuklarla buluşturmak art niyet değil de nedir? Cumhuriyete ve Atatürk’e bakışlarının en net göstergesidir.”dedi.
Ağbaba sosyal medya hesabı twitter’dan yaptığı açıklama da ise; "29 Ekim Cumhuriyet Bayramı'nın olduğu hafta, Cumhuriyet, Atatürk ve İnönü düşmanlığı tescilli Mustafa Armağan'ı, İnönü'nün memleketine çağırmak Malatya'ya hakarettir" düşüncesini dile getirdi. Ağbaba Twitter hesabından yaptığı paylaşımda, "Hiç çocuk kitabı olmayan bu kişiyi 'Çocuk Kitapları Festivalinde' konuşturmak art niyetliliktir. Yazıklar olsun!" ifadesini kullandı.

HABERİ PAYLAŞ:
BUNLARA DA BAKIN