• Haberler
  • Malatya
  • (Misk) Doğu ve Güneydoğu Anadolu Bölge Başkanı Güler'in Lösemili Çocuklar Haftası Mesajı

(Misk) Doğu ve Güneydoğu Anadolu Bölge Başkanı Güler'in Lösemili Çocuklar Haftası Mesajı

Yeniden Milliyetçi işçi Sendikaları Konfederasyonu (Misk) Doğu ve Güneydoğu Anadolu Bölge Başkanı Ozan GÜLER

Yeniden Milliyetçi işçi Sendikaları Konfederasyonu (Misk) Doğu ve Güneydoğu Anadolu Bölge Başkanı Ozan Güler, Lösemili Çocuklar Haftası sebebiyle bir Mesaj yayınladı.

Başkan Güler mesajında; "Türkiye'de ve dünyada her yıl binlerce çocuk lösemi hastalığına yakalanmakta, küçük bedenler uzun ve hassas bir tedavi sürecine girmektedir.  2-8 Kasım Lösemili Çocuklar Haftası olup minicik bedenlerdeki kocaman yüreklerin sevgi ile kucaklaşacağı, toplumsal farkındalığın oluşturulacağı bir haftadır. Lösemi bulaşıcı olmayan ve tedevisi bulunan bir kan hastalığıdır. Kan hücrelerimizin yapım yeri olan kemik iliğinde ortaya çıkar.

Löseminin nedenleri arasında, son zamanlarda giderek önem kazanan; psikolojik faktörleri de gözönüne almalıyız. Özellikle çocuklarda ortaya çıkan ani şoklar, büyük üzüntüler, aşırı kıskançlıklar, depresyonlar lösemi gibi hastalıkları tetikleyen faktörler olmaktadır. Bu sebeple lösemi tedavisi gören çocukların moral ve motivasyonunun sevgiyle yüksek tutulması oldukça önemlidir. Çünkü lösemili çocuklarımızın en temel ihtiyacı sevgi ve umuttur.  2-8 Kasım Lösemili Çocuklar Haftası'nın toplumumuzda farkındalık oluşturmasına vesile olmasını temenni eder, lösemi hastalığıyla mücadele eden tüm vatandaşlarımıza acil şifalar dilerim." dedi.

Bakmadan Geçme