Milletvekili Adayları sırasıyla söz alarak açıklamalarda bulundu.

AK Parti Malatya Milletvekili Adayları Tanıtıldı

AK Parti listelerinden 14 Mayıs genel seçimlerine katılacak Milletvekilleri, partinin yeni binasında basına tanıtıldı. Ak Partinin kalesi olan Malatya’da ilk sırada Bülent Tüfenkci yer alırken, 2. sırada İhsan Akın, 3. sırada İnanç Siraç Kara Ölmeztoprak, 4. sırada Abdurrahman Babacan, 5. Vahit Atalan ve 6. Ramazan Özcan yer aldı.

AK Parti Milletvekili Aday tanıtım toplantısı İl Başkan Vekili Ekrem Dağ ve Büyükşehir Belediye Başkanı Selahattin Gürkan’ın katılımı ile gerçekleştirildi. Başkan Vekili Dağ‘ın adayları tanıtmasının ardından Milletvekili Adayları sırasıyla söz alarak açıklamalarda bulundu.

Listenin ilk sırasında yer alan Bülent Tüfenkci, sözlerine 14 Mayıs 2023 seçimlerinin ülkeye, millete ve şehre hayırlı olması temennisiyle başladı.

“AK Parti bir dava hareketi olarak kurulduğundan bu yana kesintisiz olarak milletimize hizmet üretti, eserler üretti. Bu eserlerle de milletin gönlünde belli yer edindi.” Diyen Tüfenkci, ”Geldiğimiz noktada bir yüzyılı bitiren, yeni bir yüzyıla da adım attığımız bu günlerde geleceğin inşası için yeniden Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan’ın liderliğinde, milletimizden onay almak için geçmişin hesabını vermek için, milletimizin huzuruna çıkacağız. Bu seçimler esasında yarının inşası için, çocuklarımızın geleceği, sürdürülebilir ve istikrarlı ekonomi kalkınma modeli için çok çok önemli.” İfadelerine yer verdi.

KOCA;” BU SÜRECİN ALTINDAN KALKACAĞIZ”

Listenin 2. Sırasında yer alan 23. Dönem Ak Parti Milletvekili ve önceki dönem AK Parti İl Başkanı İhsan Koca ise konuşmasında; ”İnşallah bu dönemde de sayın Bakanımızın tecrübesi ile yaşadığımız bu felakette Malatya’mızın biriken sorunlarının üstesinden diğer Milletvekili adaylarımızla beraber, tabi Büyükşehir’imizin önemli destekleriyle, güç birliğiyle, diğer Belediyelerimizin de, teşkilatlarımızın da el birliği ve gönül birliğiyle beraber bu sürecin altından kalkacağımıza inanıyorum. Diğer Milletvekili Adaylarımız da hepsi bir birinden yetenekli arkadaşlarımız. ”dedi.

ÖLMEZTOPRAK;” NİYETİMİZ HALİS”

3. sırada bulunan İnanç Siraç Kara Ölmeztoprak, kendilerinin ve diğer adayların çıktıkları yolda halis niyetli olduklarını anımsatarak; ”AK Parti Milletvekili adayı arkadaşlarım ve şahsım olmak üzere, bizler halis bir niyet akıbetin de hayır olması dileğiyle yola çıkıp bugün de burada huzurlarınıza geldik. Bizlere ülke ve millet yolunda bu kutlu görevi nasip eden ve edeceğine inancım tam olan Cenabı Hakka sonsuz şükürlerimi arz ediyor, ve yine bizleri aziz milletimizin hizmetinde gayret ve samimiyetle çalışmak üzere yüksek dirayet ve güvenle görevlendiren AK Partimizin 20 yıldır vatan ve millet yolundaki sayısız hizmet ve eserlere imzasını, terini, inancını vuran saygıdeğer liderimiz Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan beyefendiye arkadaşlarım ve şahsım adına şükranlarımızı sunuyorum.” Diye konuştu.

BABACAN;” MALAYA’YI ÖZEL BİR NİYETLE SEÇTİM”

AK Parti 4. sıra Milletvekili Adayı Abdurrahman Babacan ise konuşmasında Malatya’yı özellikle seçtiğini ifade ederek; ”Malatya’yı özel bir niyet ile seçtiğimi ve talep ettiğimi söylemem lazım. Neden Malatya sorusuna ilişkin birkaç başlığım vardı. Bir tanesi; Malatya’nın güncel durumu ile alakalı insanlarımızın hepimizin, bunun içine kendimizi, en yakın akrabalarımızı, dostlarımızı da katarak söylüyorum hepimizin güncel hayatta devam eden istekleri, talepleri ve problemleri var. Bu meseleler ile yüksek bir temsiliyet düzleminde ilgilenilmesi gerekiyor. Siyasi temsiliyetin, bürokratik temsiliyetin ve sosyal temsiliyetin Malatya’da yüksek olması lazım. Profilinin yüksek olması lazım ki şuana kadar bu profil güzel bir şekilde de gitti. Bundan sonra da inşallah bunu devam ettireceğiz.” Dedi.

ATALAN;” BU ŞEHRİ YENİDEN AYAĞA KALDIRACAĞIZ

5. Sıra Milletvekili Adayı Vahit Atalan ise deprem sonrası çalışmaları değindi. Yeni dönem ile birlikte sorunların AK Parti ile çözüme kavuşacağını vurgulayan Atalan; ”6 Şubat depremi Malatya’da büyük yaralar açtı. Vefatımız az çok şükür ama maddi olarak çok büyük kayıplarımız var. Nasıl ki Van depreminde partimiz, Cumhurbaşkanımız Van’ı yeniden ayağa kaldırdıysa, Elazığ depreminde Elazığ’ı, Pütürge’yi, Kale’yi, Doğanyol’u yeniden ayağa kaldırdıysa Malatya’da da inşallah AK Parti ve Cumhurbaşkanımızın önderliğinde birçok sorun ve zorluğu atlatacağız. Şehri yeniden imar edeceğiz. Şehri yeniden ihya edeceğiz. Biz de şehrin yeniden imarı ve ihyası için çalışacağız. İnşallah devletimizin, Büyükşehir’imizin ve şehrimizin desteği ile Malatya’mızı temsil edeceğiz ve yeniden ayağa kaldıracağız.” İfadelerine yer verdi.

ÖZCAN;” 1. SIRA MİLLETVEKİLİ ARKADAŞIMDAN DAHA ÇOK ÇALIŞACAĞIM”

Listeden 6.sırada bulunan Malatya Ticaret Borsası Eski Başkanı ve AK Parti Malatya Milletvekili Adayı Ramazan Özcan ise konuşmalarında şu ifadelere yer verdi; ”“Milletvekili Aday Adayı arkadaşlarımız ile birlikte 6 Şubat depremlerinin gölgesinde bir seçime giriyoruz. Bu acılarımızı kısa vadede paylaşıp uzun vadede de hayat devam ediyor diyerek yolumuza devam etme zorunluluğumuz var. Ben iki başlıkta konuyu değerlendirmek istiyorum. Birinci başlık; Büyük fotoğrafa bakarak siyasette bu döneme talip olmuş kardeşlerinizden biriyim. Bu dönem Milletvekili olmaktan ziyade, Türkiye’nin son 21 yılındaki büyük kazanımlarını, büyük değişim ve dönüşümünün yeniden bir takım küresel ve içerideki işbirlikçilerinin Türkiye’yi vesayetçi bir takım grupların tahakkümü altına almasıyla Türkiye karşı karşıya. Bu bilinçle ve bu fotoğrafın büyük haliyle de biz bugün Ak Parti’de sayın Cumhurbaşkanımız 21 yıldır ve daha öncesinde de yerel yönetimlerde gösterdiği büyük başarı ve siyasette duruşuyla ülkemizde yapmış olduğu büyük hizmetlerin, büyük duruşun gerek insan hak ve hürriyetleri, gerek insan hayatının bir bireyin yaşamı boyunca sayamayacağı büyük hizmetlerin ya devamına karar verecek ya da seçim vaatlerinin en başında terör örgütü mensuplarını serbest bırakmak vaadiyle kamuoyunun önüne çıkanların ekibinin içinde olacak. Ben bugün burada Milletvekilliğine talip olarak karşınızda değilim. Ben büyük fotoğrafta büyük Türkiye’nin mimarı sayın Recep Tayyip Erdoğan ve yakın çalışma arkadaşları ve teşkilatları ile birlikte yeninden bir üst segmente taşımak için bu göreve talip oldum. Ben bu listede 6. Sıra Milletvekili Adayıyım. Ben bu listedeki 1. Sıra Milletvekili arkadaşımdan daha çok çalışacağım. Bana parti ve yönetim kurullarının bu görevi bu nedenle bana verdiğinin farkındayım.”

GÜRKAN;”KÜSKÜNLÜKLERİ BİR KENARA BIRAKMALIYIZ”

Aday tanıtımına katılan Büyükşehir Belediye Başkanı Selahattin Gürkan ise konuşmasında, Malatya’da küskünlüklerin bir kenara bırakılması gerektiğini ve Malatya’nın daha önce de olduğu gibi Cumhurbaşkanı recep Tayyip Erdoğan’ın arkasında Beydağı gibi dimdik duracağını söyledi. Başkan Gürkan’ın konuşmasından kesitler;” Tarih tekerrürden ibarettir. Biz tarihi bir dönemeçten geçiyoruz. Türkiye genelinde jeopolitik anlamda baktığımızda yeni dönüşümlerin gündemimizde olduğunu görüyoruz. Malatya özeline baktığımızda şehrimizde de değişim ve dönüşüm görüyoruz. He şehrimizin istikrarı açısından, hem ülkemizin istikrarı açısından nefsi ve hissi hareket etmeden bir tercih yapmakla karşı karşıyayız. Bu tercihimiz nefsimizi tatmin edecek, insanlara tahakküm edecek bir tercih olmayacaktır. Biraz önce ifade ettiğimiz kriterler çerçevesinde Malatya’yı küllerinden doğuracak yeni bir anlayışa kavuşması lazım. Buradaki Milletvekili Adaylarımızın hepsini tanırım. 14 Mayıs seçimlerindeki küskünlerimizi, dargınlıklarımızı bir kenara bırakmalıyız. Neticede bu bir bayrak yarışıdır. Bu bir nöbet değişimidir. Malatya her zaman Cumhurbaşkanımızın arkasında Beydağı gibi durmuştur. İnşallah 14 Mayıs seçimlerinde de reisimizin Beydağı gibi arkasında duracağız.”

Bakmadan Geçme