• Haberler
  • Malatya
  • Milletimiz Her Türlü Yokluğa Rağmen Özgürlüğünden Vazgeçmemiştir

Milletimiz Her Türlü Yokluğa Rağmen Özgürlüğünden Vazgeçmemiştir

Başkan Gürkan'dan 30 Ağustos Zafer Bayramı Mesajı

30 Ağustos Zafer Bayramı dolayısıyla bir mesaj yayınlayan Malatya Büyükşehir Belediye Başkanı Selahattin Gürkan, tarihe baktığımız zaman ülkemizin her bir karış toprağının vatan sevgisini her şeyin üstünde tutan kahramanlarca kazanıldığını ifade etti. 
Mesajında, Türkiye Cumhuriyeti’nin vatanı ve milletiyle sonsuza kadar hür ve bağımsız kalacağının bu zaferle tescillendiğini belirten Başkan Gürkan, “Bağımsızlığımızın simgesi olan 30 Ağustos Zafer Bayramı’nı kutlarken, başta Başkomutan Gazi Mustafa Kemal Atatürk olmak üzere, özgürlük için Kurtuluş Savaşı’nda canını feda eden tüm silah arkadaşlarını minnet ve saygıyla anmaktayız. Emperyalist işgalci güçlere karşı 19 Mayıs 1919’da Samsun’da başlatılan Ulusal Kurtuluş Savaşı’nın 26 Ağustos 1922 yılında işgalcilere karşı verilen kararlı ve inançlı mücadele, 30 Ağustos tarihinde zaferle taçlanmıştır. 
Türk Milleti 30 Ağustos’ta emsali görülmemiş bir zafer elde etmiş, vatanseverliği ve kahramanlığı ile kazandığı bu zafer sayesinde bağımsızlık uğruna neler yapabileceğini düşmanlarına ve dostlarına bir kez daha göstermiştir. Milletimiz her türlü yokluğa, imkânsızlığa ve zorluğa rağmen özgürlük mücadelesinden vazgeçmemiş, tarihinden aldığı kahramanlığı ve vatanseverliğiyle varlığına son vermek isteyenlere karşı 7’sinden 70’ine kadar çocuğu, genci, yaşlısı, kadını ile dik durmuş ve hiçbir engelin bağımsızlık yolunda kendini engelleyemeyeceğini göstermiştir. 
Vatanımızın birliği ve Milletimizin bağımsızlığı uğruna verilen mücadelenin kazanıldığı bu anlamlı Zaferin 101. yıldönümünde, başta Başkomutan Mustafa Kemal Atatürk ve Silah Arkadaşlarını, kanları ile bu toprakları vatan yapan Aziz Şehitlerimizi ve Gazilerimizi, rahmet, minnet ve şükranla anıyorum. Büyük Zafer’in 101. yılı münasebetiyle milletimizin Zafer Bayramı’nı en içten dileklerimle kutluyorum” dedi.  
 

Bakmadan Geçme