Meclis Üyesi Burhan Kılıç'tan 29 Ekim Cumhuriyet Bayramı Mesajı

Yeşilyurt Belediyesi Meclis Üyesi Burhan Kılıç, 29 Ekim Cumhuriyet Bayramı dolayısıyla bir mesaj yayınladı.

PAYLAŞ
Malatya Cadde Haber - Malatya Cadde

 Yeşilyurt Belediyesi Meclis Üyesi Burhan Kılıç, 29 Ekim Cumhuriyet Bayramı dolayısıyla bir mesaj yayınladı.
Cumhuriyet Bayramı, tarihte eşine az rastlanan bir inanç ve azmin sonucu, bu toprakların bölünemeyeceğinin tarihi bir ispatı olduğunu belirten Kılıç; “Kurtuluş Savaşına önderlik eden eşsiz komutan Gazi Mustafa Kemal Atatürk, silah arkadaşlarıyla birlikte ülkemizin kaderini değiştirerek, çağdaş Türkiye Cumhuriyeti’nin temellerini atmıştır.
Türk tarihinin en büyük bayramı, gücünü ve kaynağını hür iradesinden alan ve Büyük Önder Mustafa Kemal Atatürk’ün “En Büyük Eserimdir” diyerek bizlere emanet ettiği Cumhuriyetimizin kuruluşun 99. yıldönümüne erişmenin engin gururunu, onurunu, sevincini ve mutluluğunu yaşıyoruz.
Türkiye Cumhuriyeti’nin bugünlere kolay gelmediğini, Atalarımızın bizlere emanet ettikleri bu topraklar uğruna yüz binlerce şehit verildiğini ve bir o kadar da gazimizin bulunduğunu unutmamakla mükellefiz. Birlik olarak , Milletimiz için bu toprakları vatan kılan değerlere sonuna kadar sahip çıkarak yolumuza devam edeceğiz.
Bu gururlu gün dolayısıyla, başta büyük devlet adamı ve eşsiz komutan Gazi Mustafa Kemal Atatürk olmak üzere,  dökülen kanlarıyla bu toprakları bizlere vatan yapan, vatanımızın ülkesi ve milletiyle bölünmez bütünlüğü için can veren tüm aziz şehitlerimizi rahmet, minnet ve saygıyla anıyor, kahraman gazilerimize en derin şükranlarımı sunuyorum” dedi.
 

HABERİ PAYLAŞ:
BUNLARA DA BAKIN