• Haberler
  • Eğitim
  • MEB'den, LGS adaylarına 'tercih danışmanlığı' hizmeti

MEB'den, LGS adaylarına 'tercih danışmanlığı' hizmeti

Milli Eğitim Bakanlığı (MEB), Liselere Geçiş Sistemi (LGS) tercih sürecinde lise adaylarına yönelik rehber öğretmen ve psikolojik danışmanlarlar 'tercih danışmanlığı' hizmeti verdiğini açıkladı.

Milli Eğitim Bakanlığı (MEB), Liselere Geçiş Sistemi (LGS) tercih sürecinde lise adaylarına yönelik rehber öğretmen ve psikolojik danışmanlarlar "tercih danışmanlığı" hizmeti verdiğini açıkladı.

MEB'den yapılan açıklamada, Özel Eğitim ve Rehberlik Hizmetleri Genel Müdürlüğünün çalışmalarıyla, LGS tercih dönemi için 81 ilde yaklaşık 15 bin tercih danışmanlığı biriminin kurulduğu belirtildi

Açıklamada, bu kapsamda, tüm illerde 15 bin rehber öğretmen ve psikolojik danışmanla, tercih sürecinde, öğrencilerin bir üst eğitim programına yerleşmesi amacıyla danışmanlık hizmeti sunulacağı kaydedildi.

28 Haziran'da başlayan tercih döneminin, 16 Temmuz'da tamamlanacağı aktarılan açıklamada, toplam 13 iş günü sürecek olan tercih danışmanlığı sürecinin ardından, sonuçların 22 Temmuz'da açıklanmasının planlandığı kaydedildi. (İLKHA)

Bakmadan Geçme