Malatya Yader'de Çolak Güven Tazeledi

Kısa adı (Malatya YADER) olan Malatya Yetiştirme Yurtlarından Ayrılanlar Yardımlaşma Derneği tarafından 5. Olağan Genel Kurulunu gerçekleştirdi.

Kısa adı (Malatya YADER) olan Malatya Yetiştirme Yurtlarından Ayrılanlar Yardımlaşma Derneği tarafından 5. Olağan Genel Kurulunu gerçekleştirdi.
Kurulduğu 2012 yılından bu yana devlet koruması altında yetişmiş bireylerin toplumsal önyargılardan, olumsuz etiketlenmelerden uzak standartları yüksek ve kaliteli yaşam sürdükleri bir dünya vizyonuyla hareket eden ve bu minvalde faaliyetlerini sürdüren derneğin 5. Olağan genel kurulu şölen havasında gerçekleştirildi.
Genel kurulda, Yönetim Kuruluna Mehmet ÇOLAK yeniden başkan seçilerek güven tazeledi. Genel Kurula, İdare Mahkemesi Başkanı Bilal KİRİŞ,  Malatya Aile ve Sosyal Hizmetler İl Müdür Yardımcıları Cevdet TATAR, Vedat DEMİRAĞ ve Şube Müdürü Cem OĞUŞGİL, Sanayi ve Teknoloji İl Müdürlüğü Şube Müdürü Zafer SAVAŞ, İnönü Üniversitesi Öğretim Üyesi Prof. Dr. Mustafa KUTLU, Yurt Sendikaları Konfederasyonu Genel Başkanı İrfan YİĞİT, Anadolu Basın Birliği Malatya Şube Başkanı Zeki DAĞ, HAK BİR Çalışan Ve Emekliler Dernek Başkanı Ahmet SÜRÜCÜ, Vatanseverler Dernek Başkanı Ayşe ALPASLAN, Usta Öğreticiler Dernek Başkan Yardımcısı Bedia Kaya ŞANLI, Bağımlılıkla Sivil Mücadele Dernek Başkan Yardımcısı Bülent ÖZDEMİR, Malatya Eczane Teknisyenleri Dernek Başkanı Erdoğan GÜLTEKİN. katılım sağlamışlardır.
Genel Kurulda Yönetim Kurulu Başkanı olarak seçilen ÇOLAK, yaptığı konuşmada  “Derneğimizin kurulduğu 2012 yılından buyana 12 senelik süreçde, hedef kitlemize yönelik; Çocukların güçlü, özgüvenli, sorumlu bireyler olarak toplumda yer almalarını sağlamak için sosyal, psikolojik açıdan önleyici, koruyucu ve iyileştirici çözümler sunmak, Devlet korumasında kalan çocuklar ile ilgili önyargı ve olumsuz etiketlenmelere karşı mücadele etmek, Çocuk hakları konusunda toplumsal farkındalığın artırmak ve politika geliştirmek, Kanun koyuculara öneriler sunmak, yol göstermek ve savunuculuk faaliyetleri yürütmek, Sosyal hayata hazırlanma, Sosyal Hayata Uyum çalışmaları yürütmek, Üniversite-STK işbirliği ile çocukların eğitim düzeyini arttırmak, Rol Model Çalışmaları yürütmek gibi birçok proje ve faaliyetler gerçekleştirmiştir. Bu süreçde yanımızda olan tüm kamu kurum ve kuruluşlar ile STK temsilsicilerine, gönüllülerimize ve üyelerimize teşekkür ederken Genel Kurula katılım sağlayan Aile ve Sosyal Hizmetler il Müdürü Yardımcısı Cevdet TATAR da yaptığı konuşmada Malatya YADER Kurulduğu günden bu yana Çocuklarımız ile ilgili her zaman birlikte çalıştığımız ve ortak projeleri yürüttüğümüz  ve kendilerinden birilerinin bakım süreçlerinde ve bakım sonrası süreçlerinde desteğini çocuklarımızda esirgemeyen derneğimize ve üyelerine teşekkür ederim genel kurulu hayırlara vesile olmasını dilerim. Dedi genel kurul katılımcı stk başkanların dilek ve temenniler ile tamamlandı. 

Bakmadan Geçme