Malatya Ticaret Borsası Başkanı Ramazan Özcan'a Hayırlı Olsun Ziyareti

Deva Partisi Malatya İl Başkanı Onur Güneş ve parti il yönetim kurulu üyeleri geçtiğimiz ay yapılan Malatya Ticaret Borsası

PAYLAŞ
Malatya Cadde Haber - Malatya Cadde

Deva Partisi Malatya İl Başkanı Onur Güneş ve parti il yönetim kurulu üyeleri geçtiğimiz ay yapılan Malatya Ticaret Borsası seçimlerinde tekrar başkanlığa seçilen Ramazan Özcan ve yönetim kuruluna tebrik ziyaretinde bulundu.
    Deva Partisi Malatya İl Başkanı Onur Güneş ve partililerin ziyaretlerinden duydukları memnuniyeti dile getiren Malatya Ticaret Borsası Başkanı Ramazan Özcan özellikle kayısının marka değerinin arttırılması için geçmiş dönemde başlattıkları çalışmaların yeni dönemde de özellikle üretici lehine artarak devam ettireceklerini belirtti.
    Deva Partisi Malatya İl Başkanı Onur Güneş ise göreve yeniden seçilen başkan Özcan’ı tebrik ederek yeni dönemde başarılar diledi. 
Güneş; “Kayısı en büyük markamız”
Güneş sözlerinin devamında; 
“ Malatya ekonomisinin hiç şüphe yok ki en büyük markası kayısıdır. Özellikle kayısı üreticilerimiz ekonomik anlamda ne kadar güçlü olursa hem şehrimiz hem de kayısının marka değeri üzerine yatırım yapan iş insanlarımız da o kadar güçlü olurlar. Ancak ülkemizde yaşanan ekonomik krizin en büyük mağdurları tarımsal üretim yapan çiftçilerimiz olmuştur. Özellikle mazot ve gübre gibi tarım üreticilerinin bel kemiği olan üretim araçlarında ki fahiş zamlar önü kesilemeyen sektörel daralmalara ve tüketicinin de ürünlere erişmesinin zorlaşmasına sebep olmuştur. Bizler kayısının üretim alanının ve ilimize getireceği ekonomik girdilerin artmasını beklerken AKP’nin son dönemlerde uyguladığı politikalar  ne yazık ki bunun tam tersi olmuştur. Liyakatsiz kadroların iş bilmez tutumları neticesinde dünya kayısı başkenti olan Malatya kayısının marka değerinin çok uzağında adeta yok denilecek gelirlerin kısır döngüsünde kalmıştır.” Dedi.
Güneş; “Esnafımıza Yeteri Kadar Destek ve Yardım Yok”
Deva Partisi Malatya İl Başkanı Onur Güneş özellikle yerel yöneticilerin kayısı yatırımları konusunda duyarsız kaldıklarını belirterek;
“Kayısı Ticaret Merkezi yapımında Büyükşehir Belediyesi adeta bir sorumsuzluk örneği göstererek kayısı üreticileri ve esnafa yeteri kadar destek ve yardımda bulunmamıştır. Özellikle önümüzdeki genel seçim sonrasında Deva Partisi olarak iktidara geldiklerinde havza bazlı destek programını uygulamaya koyacağız ve tarımsal destekleri sezon başlamadan vereceğiz böylelikle ilimizde de başta kayısı üreticilerimiz olmak üzere tarımsal üretimin tüm alanlarında güçlü bir kalkınma politikası uygulayacağız. Genel başkanımız Ali Babacan Malatya kayısısının ülke ekonomisine katacağı katma değeri çok önemsemektedir. Bu konuda Malatya’ya yapılacak projeleri büyük bir titizlikle takip etmektedir. Üreticilerimiz, esnaflarımız ve vatandaşlarımız müsterih olsunlar Deva Partisi olarak seçimleri kazanmamızın akabinde en hızlı ve etkin yatırımlarla Malatya’mızı hak ettiği güçlü ve müreffeh yarınlara taşıyacağız” dedi.  
 

HABERİ PAYLAŞ:
BUNLARA DA BAKIN