Malatya'nın Geleceğine Yatırım Yapıyoruz

Yeşilyurt Şoförler ve Otomobilciler Esnaf Odasını ziyaret eden Başkan Gürkan,

PAYLAŞ
Malatya Cadde Haber - Malatya Cadde

Malatya Büyükşehir Belediye Başkanı Selahattin Gürkan Yeşilyurt Şoförler ve Otomobilciler Esnaf Odası Başkan ve Üyelerini ziyaret ederek bir süre görüştü. 
Ziyarete MOTAŞ Genel Müdürü Cemal Erkoç, Malaya Minibüsçüler, Servisçiler Esnaf Odası Başkanı Mesut İnce, Yeşilyurt Ziraat Odası Başkanı Doğan Solmaz, Daire Başkanları ve Şube Müdürleri de eşlik etti. 
Yeşilyurt Şoförler ve Otomobilciler Esnaf Odası Başkanı Taner Kılınç, “22 yıldır Yeşilyurt Şoförler ve Otomobilciler Esnaf Odası başkanlığını altı dönemdir yapmaktayım. Geçmiş dönemlerde birçok Belediye Başkanıyla çalıştık. Yaptıkları işlerden dolayı hepsine teşekkür ediyorum. Selahattin Başkanımızın ayrı bir özelliği var. Göreve geldiği günden buyana Sivil Toplum Kuruluşlarımızla beraber çalışacağız demişti. Her zaman Büyükşehir Belediye Başkanı olarak yanımızda oldu, her zaman bizlere destek verdi. Bu yakınlığından dolayı teşekkür ediyorum. Sayın Başkanımız her zaman mütevazı bir şekilde sorunlarımızla ilgilenmiştir. Tekrar Sayın Başkanıma buraya kadar geldiği ve bizleri dinlediği için teşekkür ediyorum” dedi. 
Malatya Minibüsçüler, Servisçiler Esnaf  Odası Başkanı Mesut İnce yaptığı konuşmada, “Her zaman sahada olan, esnafın ve vatandaşın yanında olan esnafımızın derdi ile dertlenen sevincini paylaşan Büyükşehir Belediye Başkanımız bizlerin yanında oldu. Türkiye Şoförler Federasyonunun 81 İl’in oda başkanları ile yapmış olduğumuz toplantıda bütün oda başkanlarının Belediyelerle, Belediye Başkanlarıyla yaşadığı sorunlar vardı. Diğer oda başkanlarını dinledikten sonra Büyükşehir Belediye Başkanımız Sayın Selahattin Gürkan’a ne kadar teşekkür etsek azdır. Malatya olarak çok şanslıyız. Esnaf olarak çok şanslıyız. Böyle bir Belediye Başkanımız olduğu için biz gurur duyuyoruz Sayın Cumhurbaşkanımıza teşekkür ediyoruz iyi ki Sayın Başkanımız varsınız, iyi ki Büyükşehir Belediye Başkanımızsınız. Bizler sürekli trafikte olduğumuz için, toplu taşıma yaptığımız için Malatya’nın 13 ilçesi inşaat halinde. Bütün yollar yapılmış, özellikle kırsaldaki bütün yollar asfalt yapılmış. 
Gerek MASKİ’nin çalışmaları olsun gerek Yol ve Altyapı Daire Başkanlığının yaptığı asfalt toplu taşıma araçlarımızın konforlu rahat ve ekonomik bir şekilde hizmet vermesini de sağlıyor. Bu hizmetlerden dolayı da Sayın Başkanımıza teşekkür ediyoruz. Alternatif yolların hizmete açılması ile şehir içi trafiği önceki yıllara göre yüzde 70-80 rahatlamıştır. Akıllı kavşaklarda trafiğin rahatlamasında çok önemlidir” şeklinde konuştu. 
Yeşilyurt Minibüsçü Esnafına sıcak karşılamalarından dolayı teşekkür eden Başkan Gürkan, “Malatya’da toplu taşıma araçlarıyla günlük 200 binin üzerinde insan taşınmakta. Büyükşehir Belediyesi olarak her zaman esnafımızın yanında olduk ve olmaya devam edeceğiz. Almış olduğumuz kararlarda katılımcı belediyecilik ilkesi temeli esasında esnafımızla istişare ederek onlardan almış olduğumuz görüş ve öneriler doğrultusunda yön haritamızı ve yön pusulamızın oluşmasına dikkat ettik. Eğer ortada bir başarı varsa bunun temelinde istişare kültürünün en üst seviyede yapılmasının sonucudur. Malatya Türkiye’de bir numaradır. Sayın Cumhurbaşkanımız Malatya’ya teşrif ettiklerinde meydan da Malatya Reisinin yanında Beydağları gibi arkasında dedik. Sayın Cumhurbaşkanımız Malatya’nın hemşerisi olarak ne zaman bir talep götürsek ne zaman bir öneride bulunsak hemen gereğinin yerine getirilmesi noktasında ilgili bakanlıklara talimat veriyor. Bunun sonucudur ki Malatya’nın dört bir köşesi 718 mahallesi 13 ilçesinin her tarafı şantiye halindedir. Bu konuya şahitlik edenler de şoför esnafımızdır. Her gittiğiniz yerde çalışmaların olduğunu görüyorsunuz. Malatya’nın geleceğine yatırım yapıyoruz” şeklinde konuştu.    
Büyükşehir Belediye Başkanı Selahattin Gürkan, Yeşilyurt Şoförler ve Otomobilciler Esnaf Odası ziyaretinin ardından esnafları da ziyaret ederek onlarla bir süre sohbet etti. 

HABERİ PAYLAŞ:
BUNLARA DA BAKIN