Malatya'da Hyundai-TEV Anaokulu açıldı

Hyundai Assan Başkanı Sangsu Kim

(AA) - Hyundai ile Türk Eğitim Vakfı (TEV), geçen yılki depremin ardından Malatya Doğanşehir'de inşa ettirdikleri anaokulunun açılışını yaptı.

Hyundai'den yapılan açıklamaya göre, deprem bölgesine destek sağlayan ve yaraların sarılması için her alanda seferber olan şirket, bölgede çok ihtiyaç duyulan eğitimlerin verilebilmesi için Hyundai-TEV Anaokulu'nun açılışını gerçekleştirdi.

Şirketin Türkiye çapındaki yetkili satıcılarının desteğiyle başlattığı ve TEV ile ortak gerçekleştirilen proje kapsamında, geçen yıl Milli Eğitim Bakanlığı (MEB) ile irtibata geçildi. Bakanlığın yönlendirmesiyle, öncelikli proje alanı olarak Malatya Doğanşehir'de yeni bir anaokulun yapımı çalışmalar başlatıldı. Yaklaşık 1 yıl içinde tamamlanan projenin ardından bugün gerçekleştirilen törenle açılış yapıldı.

Törene Hyundai Assan Başkanı Sangsu Kim, Hyundai Assan Genel Müdürü Murat Berkel, Hyundai Assan Satış Direktörü Jong Weon Choi’nin yanı sıra Malatya Valisi Ersin Yazıcı, İl Milli Eğitim Müdürü Behçet Bakır, Doğanşehir Kaymakamı Mehmet Kılıç ile birlikte TEV Yönetim Kurulu Başkanı Prof. Dr. Şükrü Tekbaş ve TEV Genel Müdürü Banu Taşkın katıldı.

Açıklamada törendeki konuşmasına yer verilen Hyundai Assan Başkanı Kim, bugünün, umudun tekrardan yeşerdiği ve ülkenin geleceği olan çocuklara daha büyük umutlarla bakabilecekleri bir gün olduğunu belirterek, eğitimin bir toplumun gelişimi için en temel gereksinimlerin başında geldiğini aktardı.

Kim, Malatya'daki çocukların eğitimi için okulun inşasını yapmanın kendilerini gururlandığını kaydederek, şu açıklamalarda bulundu:

"Bu vesileyle, öncelikle bu okulun yapımında ilk kıvılcımı çakıp yek bir vücut olarak desteklerini ortaya koyan tüm Hyundai bayi teşkilatımıza ve projenin her detayı için günlerini harcayarak markamızın ismini gururla yaşatacak bu okula emek veren tüm çalışanlarımıza teşekkür etmek istiyorum. Ayrıca, okulun ortaya çıkması için markamızın tüm birimleriyle koordineli bir şekilde çalışan, konsepti ve uygulamayı günü gününe en ince detayına kadar takip edip oluşturan TEV yetkililerine ve çalışanlarına, bu okul için bize en uygun yeri gösterip tahsis ettiği için Türkiye Cumhuriyeti Milli Eğitim Bakanlığı'na ve Malatya İl Milli Eğitim Müdürlüğü'ne, gerekli izinlerin verilip çalışmaların sağlıklı ilerlemesi için verdiği destek dolayısıyla Sayın Malatya Valimize ve tüm devlet erkanımıza, son olarak bu projenin hayata geçip çocuklarımızın, ailelerimizin, ülkemizin geleceği için bu rüyanın gerçekleşmesine katkı, emek ve gönül veren herkese yürekten teşekkür etmek istiyorum. Çocuklarımızın yüzünden hiçbir zaman gülümsemenin eksik olmaması dileğimle..." ifadelerini kullandı.

TEV Yönetim Kurulu Başkanı Tekbaş ise yaraları sarmaya yönelik önemli bir adımı atmanın gururunu yaşadığına dikkati çekerek, Türkiye'nin her köşesindeki çocukların eğitim hakkına erişimini güvence altına almak için ellerinden geleni yapma sorumluluğunun farkında olduklarını ifade etti.

Dayanışma ağımızı kuvvetlendiren, Türkiye'nin iyiliği ve aydınlık geleceği için kendileriyle el ele veren Hyundai Assan Ailesi’ne teşekkürlerini sunduğunu belirten Tekbaş, "Bu okul, eğitimcilerimizin rehberliğinde, çocuklarımıza güçlü bir temel sunacak, onları bilimin ve bilginin ışığıyla aydınlatacak. Okulumuzun hayata geçirilmesinde kıymetli destekleri olan Sayın Valimize, Sayın İl Milli Eğitim Müdürümüze, Sayın Kaymakama ve emeği geçen tüm ilgililere teşekkürlerimi sunuyorum." açıklamasında bulundu.

Bakmadan Geçme