Malatya'da depremin izleri siliniyor

Deprem bölgesi Malatya'da Van Valiliği koordinasyonunda Van'dan gelen ekipler depremin izlerini silmek için yoğun çalışma yürütüyor.

Deprem bölgesi Malatya’da Van Valiliği koordinasyonunda Van’dan gelen ekipler depremin izlerini silmek için yoğun çalışma yürütüyor.

Depremden hemen sonra içişleri Bakanlığı tarafından Malatya’ya görevlendiren Vali Ozan Balcı koordinesinde Van ekipleri depremden etkilenen vatandaşlarımızın yardımına koştu.

 

Deprem sonrası Van’dan bölgeye gelen ekipler bir yandan arama-kurtarma çalışmalarını yürütürken, bir yandan da depremden etkilenen vatandaşlarımıza yaşam malzemelerini hızla ulaştırdı.

 

Depremin yaralarının sarılmasının yanında Van ekipleri depremin izlerini silmek ve yaşamın normale dönmesi için yoğun çaba gösteriyor.

 

Malatya’da şehir merkezindeki en büyük bina enkazları ekiplerimiz tarafından kısa sürede kaldırıldı.

 

Olumsuz hava koşullarına rağmen Büyükşehir Belediyesi Yol Yapım Bakım ve Onarım Dairesi Başkanlığı, Çevre Koruma Daire Başkanlığı ekipleri ile ilçe belediye ekiplerimiz tarafından 197 daire enkazı, 38 iş yeri enkazı kaldırıldı.

 

Bu çalışmalarda 164 personel 9 ekskavatör, 8 loder, 54 kamyon, 6 lowbed tır, 2 arazöz ile 7300 kamyon seferi yapılarak enkazlardan çıkan hafriyat il dışına taşındı. (Birlik Haber Ajansı-BHA)

Bakmadan Geçme