• Haberler
  • Genel
  • Konya Şeker 'Türkiye'nin 500 Büyük Sanayi Kuruluşu' listesinde 52'nci sırada

Konya Şeker 'Türkiye'nin 500 Büyük Sanayi Kuruluşu' listesinde 52'nci sırada

PANKOBİRLİK Genel Başkanı ve Konya Pancar Ekicileri Kooperatifi Yönetim Kurulu Başkanı Ramazan Erkoyuncu

(AA) - Konya Şeker, İstanbul Sanayi Odası'nın (İSO) "Türkiye'nin 500 Büyük Sanayi Kuruluşu" araştırmasında 52'nci sırada yer aldı.

Şirketten yapıkan açıklamaya göre, İSO'nun "Türkiye'nin 500 Büyük Sanayi Kuruluşu" araştırmasının 2023 yılı sonuçları açıklandı. İstikrarlı ve sürdürülebilir yönetim anlayışıyla yükselişini devam ettiren Konya Şeker, listede 52'nci sıranın sahibi oldu.

Açıklamada görüşlerine yer verilen PANKOBİRLİK Genel Başkanı ve Konya Pancar Ekicileri Kooperatifi Yönetim Kurulu Başkanı Ramazan Erkoyuncu, Konya Şeker'in sürekli büyüyen, gelişen iş hacmiyle, köklü tecrübesiyle, yüksek kaliteli ürünleri ve yenilikçi yaklaşımıyla listeye adını yazdırdığını ifade etti.

Erkoyuncu, "45 tesis ve yaklaşık 10 bin çalışanı ile ekonomiye dev katkı sunmaya devam eden Konya Şeker, Türkiye'nin 500 Büyük Sanayi Kuruluşu araştırmasının 2023 listesinde güzel bir sıralamada yer aldı ve bizleri onurlandırdı. Bu başarı, çiftçilerimiz ve çalışanlarımızla hepimizin başarısıdır. Bizler, Konya Şeker olarak çok büyük bir aileyiz. Türkiye ekonomisine güç katmaya ve katkı sunmaya devam edeceğiz." değerlendirmesinde bulundu.

Yorumlar 1
Ahmet Kara 25 Haziran 2024 20:18

İso'da; Konya Şeker zaten ilk 50 deydi. Geçici verilen kotayla ve asıl şekere gelen büyük zamlarla zaten çok daha iyi bir sıralamada olması gerekirdi. Panagro Et ve Süt Tesisi 160. Sıralardan 300.sıralara gerilemiş. Soma ve Kangal Enerji Tesisleri döviz bazında elektriğe yüzde yüz gelen zamlara rağmen Soma 28 sıra, Kangal ise 66 Sıra birden düşmüş. Üretim eksiklikleri maalesef ciddi rakamlara yansımış. Bu düşüşleri birde başarıymış gibi haber yaptırmak biraz garip olmuş.

Bakmadan Geçme