• Haberler
  • Malatya
  • Kızılay Yeşilyurt Şubesi Yaraları Sarmaya Devam Ediyor.

Kızılay Yeşilyurt Şubesi Yaraları Sarmaya Devam Ediyor.

6 Şubat'ta meydana gelen yüzyılın deprem felaketinin ilk gününden itibaren sahada canla başla yardım faaliyetlerini yürüten Kızılay Yeşilyurt Şubesi

6 Şubat'ta meydana gelen yüzyılın deprem felaketinin ilk gününden itibaren sahada canla başla yardım faaliyetlerini yürüten Kızılay Yeşilyurt Şubesi, bayram öncesi depremzedelerle bir araya geldi.

Afetin ilk günlerinde birçok zorluğa rağmen afetzedelere kumanya, su, battaniye ısıtıcı, kıyafet, ilaç, temizlik ve hijyen malzemesi, atıştırmalık, ev eşyası vs. yardımlarından bulunan Şube gönüllüleri Ramazan ayında da yardımlarına devam ediyorlar. Sosyal ve kültürel etkinlikler, çadır ziyaretleriyle de afetzedelere manevi destekler vermeye çalışan Yeşilyurt Gönüllüleri bayramın yaklaşmasıyla birlikte faaliyetlerine hız verdi. Bu kapsamda çocukların bayramı bayramca yaşamaları için onları ziyaret ederek bayram hediyeleri kendilerine taktim edildi.

Faaliyetler ile ilgili Yeşilyurt Şube Başkanı Dr. Dilek Korkmaz' da "Afetin ilk anından beri koordinasyonumuz ve yardımlarımızla sahadayız. Ramazan ayında yardımlarımız daha da arttı. Şube Gönüllülerimizle insanlarımızın yaralarını sarmaya devam ediyoruz. Yaklaşan Bayramın güzellikler getirmesi ve hayırlı olmasını dilerim." diyerek güzel temenniler bulundu.

Bakmadan Geçme