Kınık'tan Kılıçdaroğlu'na 'Helalleşin' çağrısı

Kızılay eski başkanı Kerem Kınık, çadır satıldığı iddiaları ile ilgili CHP Lideri Kılıçdaroğlu'na yüklendi.

PAYLAŞ
Malatya Cadde Haber - Malatya Cadde

Birlik Haber Ajansı, (BHA)- Kızılay eski başkanı Kerem Kınık, çadır satıldığı iddiaları ile ilgili CHP Lideri Kılıçdaroğlu’na yüklendi. Kınık, “SGK Genel Müdürlüğünüz esnasında mevcut kan uygulamasını siz yapmıştınız. Kızılay’ın afetzedelere hiçbir şey satmadığını da gayet iyi biliyordunuz. 99 Marmara depreminde sizin zihniyetinizi paylaşan ve kazanırsanız Kızılay’ı tekrar onlara teslim edeceğinizi söylediğiniz sorumluların 90 bin çadırı bile tedarik edemediğini ama bu depremde 900 bin çadırı sahaya kurduğumuzu da çok iyi biliyordunuz” sözlerini kullandı.

 

Kızılay’ın eski başkanı Kerem Kınık, Cumhuriyet Halk Partisi Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu’na helalleşme çağrısında bulundu.

Kılıçdaroğlu’nun gerçekleri çarpıttığını iddia eden Kınık, “Evet Kemal bey, Durumunuzu anlayabiliyorum, gerçekten zordasınız. Kampanyanızda afetzedelere kan ve çadır sattığımızı söyleyerek gerçekleri çarpıttınız” dedi.

 

“90 bin çadırı tedarik edemediniz”

Kınık, “Oysa ki SGK Genel Müdürlüğünüz esnasında mevcut kan uygulamasını siz yapmıştınız. Kızılay’ın afetzedelere hiçbir şey satmadığını da gayet iyi biliyordunuz. 99 Marmara depreminde sizin zihniyetinizi paylaşan ve kazanırsanız Kızılay’ı tekrar onlara teslim edeceğinizi söylediğiniz sorumluların 90 bin çadırı bile tedarik edemediğini ama bu depremde 900 bin çadırı sahaya kurduğumuzu da çok iyi biliyordunuz. Bunu en çok da afetzedeler biliyordu ve büyük acılar yaşayan o insanlar dünya afet müdahale tarihine fedakâr ve başarılı bir seferberlik çabası olarak geçecek faaliyetleri karalamanıza izin vermeyip sandıkta size gereken cevaplarını çok açık verdiler” dedi.

 

“Kızılay’cılarla helalleşmelisiniz”

Kınık açıklamasına şu sözlerle devam etti:

Bana ulaşan ve gerçeği bilen yüzlerce CHP seçmeni ve bağışçısıyla gönüllüsüyle çalışanıyla faydalanıcısıyla yüzbinlerce Kızılaycı bize yaptığınız haksız saldırılar nedeni ile kırgınlıklarını, öfkelerini ve sandıkta verecekleri cevaplarını paylaştılar. Şimdi sizin bana yaptığınız çağrıları ve saldırıları benim size yapmam hem yakışık almaz hem de benim vazifem değil. Ama eğer samimi iseniz Kızılay’cılarla helalleşmelisiniz ve Kızılay camiasından da özür dilemelisiniz.

HABERİ PAYLAŞ:
BUNLARA DA BAKIN