• Haberler
  • Genel
  • Kadın Dostu Markalar 2023 Farkındalık Ödülleri sahiplerini buluyor

Kadın Dostu Markalar 2023 Farkındalık Ödülleri sahiplerini buluyor

Kadın Dostu Markalar Platformu tarafından bu yıl üçüncüsü düzenlenen

Kadın Dostu Markalar Platformu tarafından bu yıl üçüncüsü düzenlenen “Kadın Dostu Markalar 2023 Farkındalık Ödülleri 24 Mayıs’ta sahiplerini buluyor. Eşitlik, çeşitlilik, kapsayıcılık, sürdürülebilirlik, kadın gücünün desteklenmesi, işte ve eğitimde fırsat eşitliği, toplumsal cinsiyet eşitliği bilinci… gibi konularda projeler üreten ve hayata geçiren, birbirinden değerli marka ve kurumun ödül alacağı program İş Sanat’ta gerçekleşecek.

Bu özel günde, Kadın Dostu Markalar Platformu’nun 6 Şubat depremi sonrasında hayata geçirdiği İyiliğe Bir İlmek projesinin İlmek Atma Töreni de yapılacak. Törende kadın-erkek farketmeksizin gönüllü olan 50 iş insanı yünler ve şişlerle ilk ilmekleri atacaklar ve atılan ilmekler deprem bölgelerindeki kadınlara iletilecek. Bölgedeki kadınlar da hünerli elleri ile atılan ilmeklerle başlanan örgüleri birer hırkaya dönüştürecek.

Bu yıl üçüncüsü düzenlenen ve Kahramanmaraş merkezli, Türkiye’nin 11 ilinde büyük yıkıma sebep olan depremler nedeniyle ertelenen Kadın Dostu Markalar Platformu Farkındalık Ödülleri 24 Mayıs’ta İş Sanat’ta gerçekleştirilecek önemli organizasyonla sahiplerini bulacak. Ana teması “Dönüşüm” olan “Farkındalık Ödülleri” programında; odağında kadın ve eşitlik olan, iş dünyasında, teknolojide, sanatta, sporda, toplumda ve hayatın her alanında kadının hak ettiği eşit temsil ve özgürlüğe kavuşana kadar var gücüyle mücadele eden markalar buluşacak.

Kadın Dostu Markalar Platformu’nun YouTube kanalında canlı olarak yayınlanacak etkinlik kapsamında gerçekleşecek Renkler Seramik Grubu’nun “Kadın ve Sanat” konulu sergisi ve etkinlikten bazı özel paylaşımlar eş zamanlı olarak Metaverse’den de konukların ziyaretine açık olacak. Kadın Dostu Markalar Platformu’nun 6 Şubat depremi sonrasında revize ederek, birçok değerli markanın da desteği ile hayata geçirdiği “İyiliğe Bir İlmek” projesinin 2. etabı olan “İlmek Atma Töreni” kadın-erkek farketmeksizin gönüllü olan 50 iş insanının sembolik birer ilmek atmasıyla gerçekleştirilecek. Atılan ilmekler deprem bölgelerindeki kadınlara iletilecek ve hünerli elleri ile kadınlar atılan ilmeklerle başlanan örgüleri birer hırkaya dönüştürecek.

Programda Kadın İstihdamı ve İşte Fırsat Eşitliği, Toplumsal Cinsiyet Eşitliği Bilinci, Kadın Girişimi ve Kadın Gücünün Desteklenmesi, Eğitimde Fırsat Eşitliği, Kadına Şiddete Karşı Mücadele ve İyileştirme, Eşit Haklar ve Eşit Yönlü İletişim İçin Toplumsal Bilinç Oluşturma ve Spor, Sanat, Bilim… gibi alanlarda Kadınların ve Kız çocuklarının desteklenmesi ve bu yönde bilinç oluşturulması kategorilerinde ödüle layık görülen 35 proje sahibine FARKINDALIK ödülleri takdiminin yanı sıra Jüri Özel Ödülleri ve Değer Katanlar Özel Ödülleri takdimi gerçekleşecek.

Kadın Dostu Markalar Platformu Genel Müdürü Nazlı Demirel, depremin ilk gününden bu yana bölgedeki kadın ve çocukları odağına alan Kadın Dostu Markalar Platformu olarak bu süreçte iki önemli projeyi başlattıklarını, öncelikle Mart ayında, çalışmaları başlayan “İyiliğe Bir İlmek” projesinin ilk etabınını hayata geçirdiklerini söyledi. Kadınların ilmek ilmek ördükleri 4.000’e yakın örgü oyuncağı 23 Nisan’da depremzede çocuklara ulaştırdıklarını kaydeden Demirel, “Aynı zamanda depremzede kadınları da iş gücüne dahil edeceğimiz “İyiliğe Bir İlmek” projesiyle hem bölgedeki çocuklara hem de kadınlara umut ve mutluluk olmayı hedefliyoruz. İyilik ilmeklerini iş dünyamızın birbirinden değerli isimleriyle 24 Mayıs’ta atıyoruz. Yünler, şişler bizden, iyiliğe atılan ilmekler sizden” dedi.

Kadın Dostu Markalar 2023 Farkındalık Ödülleri’ni alacak markalar ve projeleri şöyle:

Aktif Bank- Ekonomide Aktif Kadınlar, Bantboru- Off Road Time, Beymen – Hayallerim Kadar Güçlüyüm, Boyner Büyük Mağazacılık - Seninle Tamam, Boyner Holding - Biriz Birlikteyiz, CarrefourSa - Kadının Gücü CarrefourSA’nın Gücü, Carte d’Or - Kadın Emeğiyle Güzelleşen Külahlar, Deniz Kızı Ulusal Kadın Yelken Kupası - Deniz Kızı Ulusal Kadın Yelken Kupası, FDN Grup - Eşitsizliğe Dur De!, Globelink Unimar - Unique Steps, Hedef Filo - Genç Kadınlara Mentorluk, Hedef Filo - Yeniden Teknoloji Kariyer Dönüşüm Programı, Hepsiburada - Girişimci Kadınlara Teknoloji Gücü, Hepsiburada - Dijital Çağda Güçlü Kadınlar, ISS Türkiye - Cinsiyetsiz İşler, İGA İstanbul Havalimanı - Kadın Elinden Çocuk Kalbine, İstanbul Gedik Üniversitesi - Kadınlara Dijital Girişimcilik Eğitimleri, iyzico- Kadın Girişimci Destek Programı, Jumbo - Tersi Mümkün 2021, Kampotu İlaç - Fark Yaratan Kadınlar, KoçFinans - Turuncu Kanatlar, Kütahya Ticaret ve Sanayi Odası - Sanayide Kadın Eli, Mars Lojistik - Mars Sürücü Akademisi, Memorial Sağlık - Kadınlar Omuz Omuza, Molped- Kız Sözü Akademi, Osmangazi Elektrik Dağıtım-OEDAŞ - Enerjimiz Eşit, OZT Lojistik - Yollarda Fırsat Eşitliği , Reeder- Kızlar Kodlar, TEMSA - Adasokağı Spor Kulübü, Tezmaksan Akademi - Torna İle Şekillenen Hayatlar, Toyota - Geleceğe Kadın Eli, TÜPRAG Madencilik - Üreten Kadınlar Güçlü Yarınlar, TÜPRAŞ - Genç Beyinlerde İnovasyon ve Kadın Girişimcilik Programı, Yamaha Motor - R25 Kadınlar Kupası, Yavuzçehre Tekstil - Emekle İyileşmek.

Bakmadan Geçme