İYİ Parti Malatya İl Başkanı Hakan Yılmaz'dan 29 Ekim Mesajı

En büyük miras Cumhuriyet kazanımlarımızdır

PAYLAŞ
Malatya Cadde Haber - Malatya Cadde

İYİ Parti Malatya İl Başkanı Hakan Yılmaz yazılı bir açıklama yaparak, 29 Ekim Cumhuriyet Bayramını kutladı. Hakan Yılmaz, asırlık bir Cumhuriyete sahip olmanın haklı gururunu yaşadıklarını ifade ederek, şunları söyledi.
“Büyük Önderimiz Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün milletimize armağan ettiği Cumhuriyet artık asırlık bir çınardır. Cumhuriyetimizin kazanımları bizlerin en önemli hazinesidir. Gelecek kuşaklara bırakacağımız en büyük mirasdır

Cumhuriyet; bir Milletin her türlü imkânsızlığa rağmen vatan sevgisi, hürriyet ve istiklal aşkıyla bağımsızlığına kavuşabilmek için inanç ve kararlılıkla giriştiği milli mücadelenin ardından elde etmiş olduğu büyük bir zaferin sonucudur.
Her yönüyle tarihimizin en kapsamlı çağdaşlaşma hamlesi olan Cumhuriyet, getirdiği yenilikler ile bilime, akılcılığa, demokrasiye ve özgür düşünceye dayalı modern Türkiye’nin mayasını oluşturmuştur. .  
Türkiye Cumhuriyeti, Gazi Mustafa Kemal  Atatürk'ün hedef gösterdiği 'muasır medeniyetler seviyesine ulaşma' vizyonuna, her zaman emin adımlarla ilerleyip, benimsediği evrensel ilkeleri muhafaza ederek, uygar dünyanın onurlu bir üyesi olmaya dün olduğu gibi bugünde devam edecektir.
Bu vesileyle Cumhuriyetimizin kurucusu Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ü, bu toprakları bize vatan kılan aziz şehitlerimizi ve ebediyete intikal etmiş gazilerimizi rahmet, minnet ve şükranla anıyor, Cumhuriyet Bayramını en içten duyguyla kutluyorum.”

HABERİ PAYLAŞ:
BUNLARA DA BAKIN