'Hükümetimizin desteği ile sorunlarınızı en kısa sürede çözeceğiz'

AK Parti Yeşilyurt Belediye Başkan Adayı Prof. Dr. İlhan Geçit Hoca Ahmet Yesevi Mahallesi'nde

AK Parti Yeşilyurt Belediye Başkan Adayı Prof. Dr. İlhan Geçit, 6 Şubat depreminin ardından Malatya’da yaşanan sorunları vatandaşın desteği ile en kısa sürede çözeceklerini söyledi.

AK Parti ve Cumhur ittifakının bu yerel seçimlerde gösterdikleri adayların her yönüyle değerlendirilmesi gerektiğini söyleyen Geçit, “Bugün önünüzde tarihi bir fırsat var mutlaka en iyisini yapacağınızdan şüphem yok”  diye konuştu.
AK Parti Yeşilyurt Belediye Başkan Adayı Prof. Dr. İlhan Geçit, beraberinde AK Parti İlçe Başkanı Ramazan Yaylacı ile birlikte Hoca Ahmet Yesevi Mahallesi’nde düzenlenen toplantıya katıldı ve vatandaşlarla bir araya geldi. 
AK Parti ve Cumhur İttifakının geçmişi başarılarla dolu adaylarla halkın karşısına çıktığına dikkat çeken Prof. Dr. İlhan Geçit,  “Cumhur ittifakının adaylarını şöyle bir teraziye koyun, ölçün, tartın, yetkinliğine bakın, dürüstlüğüne ve geçmiş yaşamlarına bakın. Geçmiş yaşantılarında nasıl çalışmışlar, halka nasıl yaklaşmışlar. Atıkları imzalarda tüm adayları söylüyorum halkı mı gözetmişler yoksa başka grupları mı gözetmişler? Buna çok dikkat edin. Bugün önünüzde tarihi bir fırsat var mutlaka en iyisini yapacağınızdan şüphem yok” ifadelerini kullandı.

“Doğru karar vereceğinizden şüphem yok”

Depremden sonra bazı vatandaşların yerel yöneticiler ve siyasilere, yaşadıkları sorunlarla ilgilenmedikleri gerekçesiyle yakındıklarını kaydeden Geçit, şöyle konuştu:
“Hizmette yerel seçim genel seçimlerden çok farklı bir süreç. Farklı özellikler içeriyor. Ben burada şunu söylemek istiyorum. Sahada zaman zaman geziyoruz. Vatandaş zaman zaman bize sahada depremden sonra yerel yöneticiler, siyasiler gelmediler, bizi sormadılar diye yakınıyor. Tabi ki istisnalar var. Tabi ki devletimiz büyük hamdolsun, depremden hemen sonra çok güzel organize oldu ve herkesin ihtiyacını çözdü. Ama böyle bir yakınma da var. Fakat ben sizden şunu rica ediyorum. Bu yerel seçimi genel seçim gibi değerlendirmeyin. 4 yıl sonra bir genel seçim var o zaman tabi farklı konuşuruz. Yine tabi doğru karar vereceğinizden şüphemiz yok.  Dolayısıyla aman ha aman kızgınlıkla ola ki öfkeyle karar verirseniz, hep beraber kaybederiz. Bugün biz biliyoruz ki iktidarın desteği olmadan sonuçta bir yerel yöneticinin bir hizmet getirmesi çok zor görünüyor.  Bugün AK Parti çok iyi adaylarla karşınızda. Şahsım için söylemiyorum, geçmişi temiz geleceği iyi inşa edecek adaylarla karşınızdayız.”

Bakmadan Geçme