FETÖ Gitti Taktikleri Yaşatılıyor

İYİ Parti Yeşilyurt İlçe Başkanı Serdar Yıldız

PAYLAŞ
Malatya Cadde Haber - Said Yalçın

İYİ Parti Yeşilyurt İlçe Başkanı Serdar Yıldız, KPSS Sınavına ilişkin yazılı bir açıklama yaparak, bir Yayınevinin sorularının KPSS’de çıkmasını sert dille eleştirdi “FETÖ bitti deniyor ancak sahtekârlıkları devam ediyor” dedi.

 

Yüzbinlerce kişinin emek göstererek hazırlandığı ve Devlet dairelerinde işe girebilme hayatlarını kurtarabilme ümitlerinin alıntı sorularla çalındığını ifade eden Başkan Yıldız “Tarihi tekerrür ettiren sizlersiniz, Alın terini çalan, umutları yıkanlar sizlersiniz. Soruların benzer dahi diyemiyoruz aynı olduğu gözler önünde iken ÖSYM tarafından yapılan “iddiaların incelemelerimiz neticesinde asılsız olduğu anlaşılmıştır.” Cümlesi de ayrı bir talihsizlik ve inşalar ile dalga geçme biçimidir. Onlarca sorunun bir yayınevinin deneme sınavlarında tıpatıp her şeyi ile aynen sorulması zaten manidar. Sorular kapsam geçerliği olarak benzer olabilir ancak soru açıklaması seçenekleri ile aynen sorulması şüpheli” şeklinde konuştu.

Başkan Yıldız son olarak “Biz İYİ Parti olarak binlerce KPSS adayının hak ve hukuk açısından yanında ve destekçisiyiz” dedi.

HABERİ PAYLAŞ:
BUNLARA DA BAKIN