• Haberler
  • Malatya
  • Fendoğlu, 'Malatya çarşısı, tarihimize ve şehir kültürümüze uygun olarak yapılacaktır

Fendoğlu, 'Malatya çarşısı, tarihimize ve şehir kültürümüze uygun olarak yapılacaktır

Milliyetçi Hareket Partisi (MHP) Malatya Milletvekili ve Adayı Mehmet Fendoğlu, Cumhur İttifakının istiklal ve istikrarı koruyarak, Türkiye'yi İstikbale hazırladığını söyledi.

MHP Malatya Milletvekilli ve Adayı Mehmet Fendoğlu, seçim irtibat çadırlarını depremden dolayı yıkılan MHP il binasının bulunduğu alana kurulduğunu belirterek, “Tüm hemşehrilerimizi ve gönültaşlarımızı bekliyoruz.” dedi.
Cumhur ittifakının depremin yaralarını sarmak için var gücüyle çalıştığını belirten Fendoğlu, “Malatya’mızın, Malatyalıların, Malatyalı esnaf ve tüccarı bu depremde büyük zarar gördü. Malatya Çarşımız tamamen yıkıldı. Konutların yapılması için çalışmalar başlatıldı. Dünyanın hiçbir ülkesinde 11 ayrı bölgesinde şiddetli depremi yaşayan ve bu hızla yaraları sarmaya başlayan başka bir irade bulamazsınız. Bu irade sadece Cumhur İttifakın da vardır. Çünkü Cumhur İttifakı yerli ve millidir. Malatya Çarşımızı, Malatyalı esnafımızı, Malatyalı tüccarımızı yeniden eski yıllarından da daha mutlu ve mesut etmek için elimizden gelen tüm gayreti göstereceğiz.  Malatya Çarşısı bölgemizin çekim merkezi olacaktır. Biryandan konutların inşaatı başlatılırken, diğer yandan küçük sanayi sitesinin de ilk dükkanları yapılmaya başlandı.  Malatya Çarşımızın da ortak akıl ve en iyi projeyle tarihine ve şehir kültürüne uygun şekilde yapılması için her türü desteği ve katkıyı sunacağız, takipçisi olacağız. Bundan hiç kimsenin şüphesi olmasın.” dedi.

Fendoğlu şöyle konuştu; “Türkiye eski Türkiye değildir. Bugün daha güçlü bir Türkiye var. Biryandan dünyanın en büyük depremi ile bölgelerimizde yaraları sarmaya çalışırken, diğer yandan ülkemizin istikbali ve istikrarı için sınır ötesinde terörle mücadele devam ediyor, bir yandan da genel seçime gidiliyor. Böyle bir tablo dünyanın ikinci bir ülkesinde yoktur.  Türkiye’nin yakalamış olduğu bu istiklal ve istikrarın korunması için Cumhur İttifakına ihtiyaç vardır.”

Bakmadan Geçme